Sosyal Medya,

Instagram Etkinlik Güncellemesi Geliyor

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram etkinlik güncellemesi kullanıcılara sunuldu. Fotoğraf paylaşımı ne kadar önemli ise Instagram için video paylaşımı da son dönemde o kadar önemli hale gelmeye başladı. Özellikle son birkaç yıldır video paylaşımı konusunda yeni birçok adımlar atan Instagram son olarak paylaşılan videoların süresini de uzatacağını açıklamış ve yapılan açıklamanın hemen ardından ise Instagram video süreleri 15 saniyeden 1 dakikaya yani 60 saniyeye çıkarılmıştı. 60 saniye video süresinden sonra video etiketlerinin kullanılması ve bunun yanında videoların keşfet özelliğine de dahil edilmesiyle beraber Instagram kullanımında da videoların bir hayli önemi artmaya başlamıştı. Özellikle resimlerin hikayesi özelliği konusunda yeni güncellemelerde yayınlayan Instagram’ın söz konusu güncellemeden sonra videolar için de yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı.

Instagram’a Etkinlik Özelliği Geliyor

Bu noktada Instagram’a son olarak video konusunda yeni etkinlik bölümünün de geleceği açıklandı. Açıklanan yeni güncelleme ile beraber artık Instagram’ın videolar için özel kategoriler açacağı da öğrenildi. Kullanıcılar için açılan yeni kategori bölümleri üzerinden ise video paylaşımları yapılacak. Kullanıcılarda bu kategoriler için de güncellemeler yayınlayabilecek. Söz konusu güncellemenin tüm bunların dışında videoları daha fazla ön plana çıkarmak için keşfet özelliğine de sahip olacağı da açıklandı. Yani artık keşfet bölümünde de video etkinlikleri gözlemlenecek.

Video Bölümleri Olacak

Bunun dışında yeni Instagram güncellemesiyle beraber uygulamaya video bölümlerinin ekleneceğini de belirtelim. Özellikle konser ve benzeri etkinliklerin videoları için oluşturulan özel bölümlerden çok daha uzun süreli video paylaşımları yapılabilecek. Söz konusu güncellemenin üzerinde ise çalışmaların tamamlandığı ve Instagram’ın yakın zamanda yeni güncellemeyi de yayınlayacağı açıklandı. Söz konusu güncellemenin ne kadar süre içerisinde yayınlanacağı kesin değil. Fakat kesin olan bir şey var ki Instagram’a yeni bölümler ekleyecek olan video güncellemesinin denemelerinin bittiği de Instagram tarafından açıklandı. Buna rağmen güncellemenin ne zaman yayınlanacağının kesin olmadığını da bir kez daha belirtelim.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Üzerinden Para Kazanma

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/takipci/yabanci-gercek

Instagram Etkinlik Güncellemesi Geliyor
4.5 (89.23%) 273 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Akış Değişikliği başlıklı makalemizde instagram, Instagram Akış ve Instagram Akış Değişikliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube