Sosyal Medya,

Instagram Emoji Hashtag Kullanımı ve Bilinmesi Gerekenler

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Emoji Hashtag Nasıl Oluşturulur?
  • 2 Yorum Kısmında Emoji Hashtag Kullanılabilir Mi?
  • 3 Emoji Hashtag’a Göre Mesajları Aramak

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Japonca’dan gelen ve hayatımıza giren Emoji her geçen gün biraz daha popüler olmaya başladı. Artık yavaş yavaş bir alfabe olarak bile kabul eden emojiler, sosyal medya üzerinden de en çok kullanıcıların paylaşımlar içerisinde yer almaya başladı. Söz konusu görselliği ile öne çıkan Emoji karakterleri olunca, akla ilk gelen sosyal medya platformu ise Instagram oluyor. Zaten görsellik üzerine kurulu bir uygulama olan Instagram, Emoji kullanımına en çok önem veren platformalar arasında gelmekte. Öyle ki geçtiğimiz dönemlerde yayınlanan güncellemelerle beraber Emoji Hashtag kavramı da yaygınlaşmaya başladı.

Hatta artık Emoji Hashtag sistemi sayesinde takipçi kazanmak bir nebze daha kolaylaşıyor. Peki, Instagram Emoji Hashtag kullanımını nasıl yaparız? Bilinmesi gerekenler neler? Detaylara geçelim.

Instagram Emoji Hashtag Nasıl Oluşturulur?

Aslında bu işlem oldukça basit ve standart kelimelerden farklı bir kullanım sunmuyor. Yapmanız gerekenler işlemler hemen hemen aynı.

Emoji Hashtag paylaşımı için paylaşım açıklamanız kısmında “#” sembolünü kullanmanız gerekiyor. Yine “#” sembolünü kullanıyorsunuz ve ardından klavyenizden emoji ifadelerine geçiyorsunuz. Boşluk kullanmadan istediğiniz herhangi bir emoji karakterini seçiyorsunuz. Bu şekilde emojiler, hashtag bağlantısı olarak eklemiş oluyor. Tıpkı kelimelerde olduğu gibi Emoji kullanımında da tek tıkla aynı emojinin etiket olarak kullanıldığı paylaşımlara bakabiliyorsunuz.

Burada bilmeniz gereken püf nokta ise birden fazla emoji karakteri kullanabileniz ya da kelimelerle birleştirme yapabileceğiniz. # simgesinden sonra yan yana birden fazla emoji kullanarak da etiket paylaşımı yapabilirsiniz. Fakat burada bazı emojilerin kullanımının yasaklandığını da ekleyelim. Instagram topluluk kurallarına uymadığı için engellenen emojilerde var.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Yeni Kamera Teknolojileri

Yorum Kısmında Emoji Hashtag Kullanılabilir Mi?

Sorunun cevabı evet. Tıpkı ana paylaşımlarda olduğu gibi yorum bölümlerinde de Emoji Hashtag kullanımını gerçekleştirmek mümkün. Bunun için yapacağınız işlemler ise değişmiyor. Sadece yorum yazdığınız kısımda bu işlemleri gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Emoji Hashtag’a Göre Mesajları Aramak

Kullandığınız etiketler emojilerden oluşuyorsa, bu durumda aramalarınızı da bu emoji ifadelerine göre yapabilirsiniz. Arama alanına geldiğinizde “hashtags” kısmını seçmeniz gerekiyor. Ardından sadece arayacağınız emoji ifadesini kullanmanız yeterli. İfadenin önüne # işaretini getirmenize de gerek yok. Bu durumda aradığınız emojinin kullanıldığı etiketlerin yer aldığı paylaşımlar görüntülenecektir.

Instagram Emoji Hashtag Kullanımı ve Bilinmesi Gerekenler
4.5 (90.19%) 420 votes


Bir önceki yazımız olan Android Instagram Güncelleme Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizde güncelleme sorunu ve Instagram Güncelleme Gelmiyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube