Sosyal Medya,

Instagram Dönen Reklamlar Özelliği Beklenenden Fazla İlgi Gördü

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Dönen Reklamlar Nedir?
  • 2 Instagram Dönen Reklamlar Ne Kadar Başarılı Oldu?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Geçtiğimiz aylarda bir güncelleme olarak sunulan Instagram Dönen Reklamlar özelliği, yayınlandığı andan bu yana markaların en çok ilgi gösterdiği alanlardan biri olarak öne çıktı. Günlük kullanım sayıları neredeyse 500 milyonu bulan hikayeler bölümünün içerisine eklenen Instagram Dönen Reklamlar özelliği, markalar için çok önemli bir reklam yeniliği olarak da gösterilmişti. Söz konusu özellikle beraber ne gibi ayrıcalıkların sunulduğundan söz edip, ardından ise bu özelliğin kullanım durumları hakkında bilgiler vereceğiz.

Instagram Dönen Reklamlar Nedir?

İlk aşamada bilmeyen kullanıcılar için Instagram Dönen Reklamlar özelliğinin nasıl bir özellik olduğundan söz edelim. Daha önce Facebook platformunda gördüğümüz özellik, hikayeler sistemini markalar açmış oluyor. Eski sistemde hikayeler bölümüne reklam vermek isteyen markaların, tek bir görsel paylaşmalarına izin veriliyordu.

Kullanıcıların tek görsel paylaşımları ise reklam konusunda çok önemli bir artı oluşturmuyordu. Instagram Dönen Reklamlar özelliği sayesinde ise hikayeler bölümüne ardı ardına reklam paylaşımları eklemek mümkün.

Yani standart hikayeler paylaşımlarında olduğu gibi bir paylaşım oluşturup, bunu reklam olarak yayınlamak mümkün. Facebook tarafından paylaşılan reklam özelliğinin görsel yönü öne çıkan Instagram uygulaması içinde yayınlanmış olması markalar için çok büyük bir artı olarak gösterilebilir. Yayınlanmasının üzerinden yaklaşık 1,5 ay geçen yeni reklam özelliğinin kullanım oranlarına geçelim.

Instagram Dönen Reklamlar Ne Kadar Başarılı Oldu?

Bu konuda önemli bilgiler veren Instagram Ürün Pazarlama Müdürü Susan Rose, söz konusu reklam sistemiyle beraber sunulan ayrıcalıkların markalar tarafından kısa süre içerisinde benimsendiğini belirtti. Renault, Coca Cola, Paramount gibi dev markaların Instagram Dönen Reklamlar özelliğini kullanmaya başladığı ve bu özellikle beraber başarı elde ettikleri açıklandı. Söz konusu açıklamalara göre yeni reklam sistemi şimdiden %20 oranında başarı artışı sağladı.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Gülben Ergen Semazen Paylaşımıyla Gündem Oldu

Reklamlarda genel olarak başarı elde edilmesi, Instagram Dönen Reklamlar sisteminin yanı sıra benzer yeniliklerin geleceğini de gösteriyor. Bunu sadece büyük markalar içinde düşünmemek gerekiyor.

Orta ölçekli işletmeler içinde yeni özelliğin çok önemli bir reklam aracı olduğunu söylemek gerekiyor. Instagram Ürün Pazarlama Müdürü Susan Rose açıklamalarında da bu durumu net bir şekilde anlaya biliyoruz. Yeni sistemin ne kadar başarılı olacağı ve bundan sonraki aşamada işletmelere ne kadar katkı sağlayacağını göreceğiz.

Daha sonraki yazılarımızda bu özelliğin nasıl etkin bir şekilde kullanılacağı ve yeni reklamların nasıl hazırlanacağı konusunda bilgiler vereceğiz.

Instagram Dönen Reklamlar Özelliği Beklenenden Fazla İlgi Gördü
4.5 (89.65%) 404 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram GIF Desteği Kaldırıldı! Peki Ama Neden? başlıklı makalemizde GIF paylaşımı, GIPHY ve Instagram GIF hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube