Sosyal Medya,

Instagram Doğal Yaşamların Tahrip Edilmesi Konusunda Uyarıları Yayınladı

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram, görsel en çok paylaşım yapılan platformlar sıralamalarında ilk sırada yer alıyor Instagram’ın görsel paylaşım platformları arasında ilk sırada yer alması ise sosyal medya devinin bu alanda ilk adreslerden biri olmasını sağlıyor. Sürekli olarak güncellemeler yayınlanan ve bu yönü biraz daha önce çıkarılan uygulamada kullanıcılar, daha çok dikkat çeken paylaşımlar oluşturmak içinse özel çalışmalar yapıyor. Gökdelenlerin tepesinde gösteri yapanları mı arasınız, rekor denemeleri yapanları mı arasınız, farklı bir şeyler ortaya koyabilmek için yapılmadık şey yok. Fakat burada Instagram’ın dikkat çekmek istediği ve aslında oldukça önemli bir konu var. Tabii ki bu konu Doğal Yaşamların Tahrip Edilmesi konusu.

Doğal Yaşamların Tahrip Edilmesi İçin Önemli Uyarılar

Genel paylaşım incelemelerinde bulunan Instagram, kullanıcıların sadece dikkat çekmek adına Doğal Yaşamların Tahrip Edilmesi konusunda oldukça duyarsız olduklarını fark etmiş. Uygulamada paylaşım inceleme ekibi tarafından verilen raporlara baktığımız zaman, sadece takipçi kazanmak için nesli tükenmekte olan hayvanların kullanılması, nadir çiçeklere zarar verilmesi ve benzeri birçok unsurun öne çıktığı görülüyor.

Doğal Yaşamların Tahrip Edilmesi konusunda tüm bu incelemelerini yapan uygulama yetkilileri, kullanıcıları da bu konuda uyarmaya başladı. Son olarak bu konuda uygulama yetkilileri tarafından yeni bir güncelleme yayınlandığını görmüştük. Doğal Yaşamların Tahrip Edilmesi konusuna yönelik etiketlerin kullanılması engellenmiş ve kullanıcılara bu konuda uyarıların gösterilmesi sağlanmıştı.

Instagram’ın güncellenmesiyle beraber atılan bu adımların bir hayli konuşulduğunu gördük. Fakat Instagram için bu yeterli olmadı. Güncellemenin hemen sonrasında Doğal Yaşamların Tahrip Edilmesi  konusunda uygulama tarafından uyarıların yayınlandığı açıklandı. Uygulama yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında kullanıcıların sadece paylaşım ve dikkat çekmek için Doğal Yaşamların Tahrip Edilmesi konusunda daha duyarlı olmaları isteniyor. Yayınlanan uyarılarla beraber sistemin değişeceği konusunda da bilgiler veriliyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Google’dan Yeni Fotoğraf Uygulaması

Zaten bu konuda bahsettiğimiz gibi bir güncelleme görmüştük. Söz konusu güncellemeyle beraber etiket kullanımı değişmişti. Uygulamanın benzeri adımlar atmaya devam edeceği ve bu tip paylaşımlar yapan kullanıcıların cezalandırılacağı bile konuşulanlar arasında. Yeni güncellemelerin yılbaşından sonra yoğun bir şekilde yayınlanmaya başlaması bekleniyor. Instagram bu konuda beklenen güncellemeleri daha kararlı yayınlayacak gibi duruyor.

Instagram Doğal Yaşamların Tahrip Edilmesi Konusunda Uyarıları Yayınladı
4.5 (90%) 130 votes


Bir önceki yazımız olan Direct Uygulaması için Son Durumu Ne? Instagram Nasıl Bir Yol Çizecek? başlıklı makalemizde direct uygulaması, Direct Uygulaması indirme oranları ve Instagram Direct hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube