Sosyal Medya,

Instagram Direkt Mesaj Cevap Sistemine Önemli Eklenti

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal medya devi Instagram, haftada bir yeni güncelleme yayınlamaya başladı. Henüz birkaç gün öncesine kadar uygulamanın yorum sistemini değiştirecek güncellemesini duyurduğunu anlatmıştık. Bu özellik sayesinde kullanıcıların yorumlara cevap vermesi durumunda, cevapların gruplandırılıp ana yorumun altında girintili bir şekilde gösterilerek, görsel karışıklığın önüne geçileceğini belirtmiştik. Şimdi ise Instagram Direkt Mesaj bölümü için yeni bir güncelleme söz konusu. Fotoğraf ve video paylaşımlarına geri cevap verme kısmında devreye girecek olan yeni güncelleme bir hayli sevilecek gibi duruyor. Hemen yeni güncellemenin nasıl bir sistem getireceği ve ne zaman yayınlanacağına bakalım.

Instagram Direkt Mesaj Cevaplarında Yeni Dönem

Söz konusu güncelleme sonrasında kullanıcıların cevap sistemini çok daha rahat bir şekilde kullanması sağlanacak. Yeni özelliğin anlatımı biraz karışık olabileceğinden, detayları adım adım ele alalım. Instagram Direkt Mesaj bölümünde zaten bir cevaplama sistemi var.

Arkadaşlarınıza görsel gönderebiliyor ya da gelen görselleri yine görsellerle cevaplayabiliyorsunuz. Yeni güncelleme sonrasında ise bu sistemde bir eklenti söz konusu olacak. Gelen bir gönderiye cevap vermek istediğinizde, cevap vermek istediğiniz gönderinin yine cevabınızın içerisine eklendiğini göreceksiniz. İlk etapta biraz karışık gelebilir. Fakat mantık oldukça basit. Cevap verilen gönderinin çıkartma olarak cevabımıza ekleneceğini göreceğiz.

Instagram Direkt Mesaj bölümüne gelecek olan bu özellik, tamamen kullanıcılar arasındaki aktifliği arttıracak. Ayrıca özelliği bazı ayrıcalıkları da olmayacak değil. Hemen bu ayrıcalıkların neler olacağından da söz edelim.

  • Instagram Direkt Mesaj cevaplarınıza eklenen çıkartmaların boyutunu ayarlayabilirsiniz.
  • Aslında karşı tarafın gönderisi olan ama sizin cevabınıza eklenen çıkartmanın doodle haline getirilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Çıkarmanın boyutunu değiştirebildiğiniz gibi, üzerine animasyonlarda eklemeniz mümkün.
  • Son olarak çıkartmayı cevabın herhangi bir konumunda kullanmanız mümkün ve renklendirmede yapabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Satın Alma Özelliği

Instagram Direkt Mesaj sisteminde yapılacak olan bu değişikliğin kullanıma girmesi içinse Instagram 10.34 sürümünü yüklemeniz gerekiyor. Aksi halde söz konusu özelliği kullanmak mümkün olmayacak. Instagram 10.34 güncellemesinden sonra gelecek bazı iyileştirmeler olduğu da belirtiliyor. Yani tek yenilik bu sistem olmayacak. Fakat bu yeniliğin en çok konuşulanı ve en çok dikkat çekeni olacağı kesin. En azından kullanıcılar arasındaki iletişim çok daha eğlenceli hale gelmiş olacak.

Instagram Direkt Mesaj Cevap Sistemine Önemli Eklenti
4.4 (88.98%) 294 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Yorum Yanıtlama Sistemine Yeni Özellik Geldi başlıklı makalemizde Instagram güncellemeleri, instagram kademeli yorum ve Instagram Yorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube