Sosyal Medya,

Instagram Direk Mesaj Linkleri Yenilendi

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Direk Mesaj Nasıl Değişecek?
  • 2 Instagram Direk Mesaj Link Güncellemesi Nasıl Alınır?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal medyanın en başarılı uygulamalarından biri olması bir yana dursun bunun dışında Instagram direk mesaj linkleri geçtiğimiz günlerde yenilendi. Instagram aynı zamanda sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarında da biri. Ardı ardına aldığı güncellemelerle bu alanda iddiasını ortaya koyan yapımın son olarak sistem değişikliklerine kadar giden bazı düzenlemeleri oldu.

Özellikle paylaşım sistemini değiştirecek olan arşiv özelliğiyle beraber Instagram’da ciddi değişiklikler göze çarpmaya başladı. Yapılan düzenlemelerle beraber sosyal medya devinin kullanıcıların resimlerini arşivlemeye izin vermesinden sonra şimdi ise direk mesaj özelliğinde değişikliğe gidildiği ortaya çıktı.

Aslında bir yandan direk mesaj sisteminde de yenilenmeye giden Instagram’ın, kullanıcıların uygulama içerisinde birbirleriyle olan etkileşimini arttırmak için kısa süre önce anlık kaybolan fotoğraf ya da video özelliğini sisteme dahil ettiğini görmüştük. Şimdi ise Instagram direk mesaj link sistemi değişiyor.

Instagram Direk Mesaj Nasıl Değişecek?

Söz konusu sistem değişikliği kesinlikle uzun süredir kullanıcılar tarafından beklenen bir özellik olarak değerlendirilebilir. Eski sistemde direk mesajlaşma kısmında size bir link mesajı geldiğinde bu linkleri doğrudan görüntüleyemiyordunuz. Çünkü linklerin doğru bir tıklama sistemi bulunmuyordu. Şimdi ise bu sistem değişiyor.

Artık kullanıcıların Instagram direk mesaj link gönderimi yapması da linklerin görüntülenmesi de çok daha kolay hale geliyor. Instagram direk mesaj link güncellemesinden sonra kullanıcılara gelen linklerin bir ön izleme penceresi oluşuyor. Bir nevi linklerin tıklama imkanı vermesi sağlanıyor.

Kullanıcı ister link üzerinde isterse de görüntülenen ön izleme ekranın da doğrudan linklerin bağlantılarına tıklayarak yönlendirme alabiliyor. Bu şekilde gelen linklere çok daha kolay bir biçimde ulaşabiliyorsunuz. Instagram direk mesaj link güncellemesi sonrasında yeni bir bağlantı olarak açılan link sayfasının çıkışından sonra direk olarak yine Instagram direk mesaj ekranına dönüş yapılıyor olması da büyük bir ayrıcalık. Link bağlantı sistemi olarak gösterilen ve sosyal medya uygulamasını çok daha işlevsel hale getiren yeni sistem şu an için kullanılabilir durumda olarak da yayınlandı.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Keşfet Akışı Ortaya Çıktı

Instagram Direk Mesaj Link Güncellemesi Nasıl Alınır?

Instagram direk mesaj link güncellemesi yayınlanmış olsa da kullanıcıların şu an için sadece iOS sistemlerinde bu güncellemeyi yükleyebildiğini belirtelim. Doğrudan uygulama mağazanıza girerek yükleme yapabileceğiniz yeni sistem sayesinde Instagram direk mesaj link özelliğini otomatik olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun dışında Android kullanıcılarının ise bir süre daha beklemesi gerekecek. Bu sürenin ne kadar olacağı hakkında ise pek bir bilgimiz yok. Fakat Instagram’ın güncellemeleri geciktirmeyeceğini düşünüyoruz.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/twitter/begeni

Instagram Direk Mesaj Linkleri Yenilendi
4.5 (90.15%) 410 votes


Bir önceki yazımız olan Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Paylaşımı başlıklı makalemizde bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme, instagram bilgisayardan paylaşım ve instagram mobil site hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube