Sosyal Medya,

Instagram Direct Mesajlarında Fotoğraf Göndermede Yeni Dönem

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram bir hikayeler bölümünü güncelliyor, bir direct mesaj bölümünü güncelliyor. Her iki bölümde de kullanılan sistemlerin büyük ölçüde değişiklik göstermeye başladığını gördük. Son olarak hikayeler bölümüyle direct mesaj bölümünü birleştiren bir güncellemeden söz etmiştik. Söz konusu güncellemeyle beraber kullanıcıların, hikayeler paylaşımlarını arkadaşlarına ya da gruplarına direct mesaj bölümünden göndermelerinin önü açılmıştı. Hikayeler paylaşımlarının mesaj bölümünden kullanıcılara ulaştırılmasını sağlayan güncellemeden iki gün sonra yeni bir özellik daya duyuruldu. Bu kez doğrudan Instagram Direct bölümü için yeni bir güncelleme geldiğini gördük. Peki, bu kez ne değişiyor?

Instagram Direct İle Fotoğraf Gönderme Daha Eğlenceli Olacak

Bugün duyurulan yeni güncelleme sonrasında Instagram Direct mesajları üzerinden gönderilen fotoğraflı mesajlar değişiyor. Bir kullanıcıya Instagram Direct bölümü üzerinden fotoğrafla yanıt vermek istediğiniz de fotoğraflarınızın üzerine metinler ekleyebileceksiniz. Mesaja karşılık gönderilen kaybolan fotoğraflarda da sistem doğrudan çalışacak.

Çektiğiniz görsellerin üzerine istediğiniz mesajı ekleyip bir nevi görsel arka planlı mesajlar göndermenizin önü açılmış olacak. Üstelik çektiğiniz fotoğrafın renk fonunu da değiştirebiliyorsunuz. İstediğiniz herhangi bir renk tonunu resim üzerinde uygulamanız mümkün hale geldi. Instagram Direct mesajlarında değişen sistemin nasıl kullanılacağından da söz edelim.

  • İlk olarak mesajlaşma ekranına geleceksiniz. Daha sonra mesaj bölümüne yine istediğiniz mesajı yazacasınız.
  • Mesaj bölümüne istediğiniz ifadeyi yazdıktan sonra, kamera simgesine basıp fotoğrafı çekeceksiniz.
  • Çektiğiniz bu fotoğraf yazdığınız mesajın arka planı olarak ayarlanıyor.
  • Son olarak alt kısımda gözüken renklerden herhangi birini seçerek, tüm resmin üzerinde seçtiğiniz resmin uygulanmasını sağlayabileceksiniz.

Şu an Android için yayında olan yeni güncellemenin, iOS sürümü içinse bir süre daha beklemek gerekecek. iOS sürümünün en geç önümüzdeki hafta içerisinde yayınlanmış olması bekleniyor. Fakat net bir tarih henüz verilmedi.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Seval Akbaba Instagram Hesabına Gelen Destek Mesajları

Instagram Direct Mesajlarında Fotoğraf Göndermede Yeni Dönem
4.5 (89.43%) 475 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayeler için Süre Güncellemesi Geliyor başlıklı makalemizde hikayeler fotoğraf seçimi, hikayeler süre sınırı ve Instagram güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube