Sosyal Medya,

Instagram Çevrimdışı Kullanım Özelliği

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Çevrimdışı Özelliği Ne İşe Yarayacak?
  • 2 Şimdilik Sadece Android İşletim Sistemlerinde Kullanılacak

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram çevrimdışı kullanım özelliği yeni güncelleme ile gelen bir çok özellikten sadece bir tanesi. Facebook F8 konferansından sonra hem Facebook ana uygulamasından hem de Instagram’da ne gibi değişiklikler sunulacağı ortaya çıktı. Facebook için sunulacak olan güncellemelerde kullanıcılara hikayeler sisteminde yapılan yeniliklerden tutunda artırılmış gerçeklik efektlerine kadar birçok yeni özellik sunulmuş oldu. Fakat konferans genelinde tüm bu güncellemelere rağmen en büyük ilgiyi yine Instagram yenilikleri topladı.

Daha önce Direct mesaj özelliğinde bir düzenlemeye giden uygulama Direk mesaj sisteminde kullanıcıların birbirlerine anlık olarak kaybolan fotoğraflar ve videolar gönderme özelliğini kullanmalarını sağlamıştı. Söz konusu özelliğin hemen sonrasında yine bir güncelleme haberi daha gelmiş bu kez ise Instagram’a koleksiyonlar adı verilen bir özellik eklenmişti. Konferans kapsamında alacağı yenilikler bitmeyen uygulama şimdi ise çevrim dışı çalışma özelliğiyle gündemde. Instagram çevrimdışı güncellemesi olarak bilinen yeni güncelleme sayesinde artık Instagram’ı belli standartlar içerisinde belli özelliklerle sınırlı olmak koşuluyla çevrim dışı kullanmak mümkün olacak.

Instagram Çevrimdışı Özelliği Ne İşe Yarayacak?

Instagram Çevrimdışı Özelliği duyurulduğu andan bu yana Instagram tarafından belli standartlar içerisinde çalışacak bir özellik olarak aktarıldı. Öncelikle söz konusu özelliğin yayınlanmasının nedeninin internet bağlantı sıkıntıları olduğunu belirtelim. Instagram 600 milyon civarında olan kullanıcılarının birçoğunun uygulamayı yetersiz bağlantılarla kullanabildiğini tespit etmiş durumda. Özellikle mobil veri bağlantılarında yeterli kalite ve yeterli bağlantı hızı elde edilebildiğini söylemek oldukça zor. Ülkemizde de 4,5G öncesinde benzer sorunlar yaşanıyordu.

instagram çevrimdışı kullanım özelliği

İşte Instagram’ın çevrim dışı özelliğini kullanıma sunmasının ana nedeni de bu. Öncelikle uygulamanın bağlantı sorunları yaşanan bölgelerde daha rahat kullanılması sağlanacak. Sistemin işleyişi ise oldukça basit. Kullanıcılar internete bağlı oldukları durumlarda gezdikleri profillerden tutunda, gönderdikleri beğeniler ve yorumlara kadar birçok bilgi artık sunucu üzerinde değil de doğrudan akıllı telefonların ön bellek sistemlerinde tutulacak. Bu sayede internet bağlantınız olmadığında gezdiğiniz ya da görüntülediğiniz profillere, mesajlara, beğenilere bakabileceksiniz. Bir nevi sınırlı bir çevrimdışı kullanım imkanı sunulmuş olacak.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Arşiv Fotoğrafları Nerede Saklanıyor ? – Resimli Anlatım

Bunun dışında yeni özellikle beraber taslak olarak oluşturma bölümleri de geliyor. Mesela çevrimdışı olduğunuz bir anda mesaj göndermek istediniz. Bunu doğrudan standart mesaj gönderme işleminde olduğu gibi kullanabiliyor olacaksınız. Mesajınız taslak olarak kayıt altına alınacak ve ardından internet bağlantısı yaptığınız herhangi bir anda otomatik olarak gönderim sağlanabilecek. Yorum ve beğeniler içinde bu durum aynen geçerli olacak. Fakat çevrimdışı sisteminin tüm bu özelliklerinin şu an için hikayeler bölümünde kullanılamayacağını da ekleyelim.

Şimdilik Sadece Android İşletim Sistemlerinde Kullanılacak

Henüz duyurusunun bile yeni gerçekleştirildiği bir güncelleme olması Instagram çevrimdışı güncellemesinin henüz yeterli seviyede olmadığını da gösteriyor. Öncelikle Android işletim sistemleri için yayınlanan güncellemenin iOS sürümünün gelip gelmeyeceğini de beklemek gerekecek. Son olarak ekleyelim güncelleme sadece test aşamasında olan bazı bölgelerde kullanıma açıldı. Tüm bölgelerde kullanılması biraz daha süre isteyebilir.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/takipci/turk-bot

Instagram Çevrimdışı Kullanım Özelliği
4.5 (90.06%) 481 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Direct Bölümü İçin Yepyeni Özellik başlıklı makalemizde Instagram Direct, instagram direct fotoğraf yollama ve instagram direct güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube