Sosyal Medya,

Instagram Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma Nasıl Yapılır?

    • 1.1 Canlı Yayın Bildirimini Kapatma

      • 1.1.1 Akıllı Telefonlarda Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram’ın oldukça sık kullanılan özelliklerinden olan canlı yayın sık sık bildirimlerin gelmesine sebep olmakta olup, birçok kullanıcı da bu yüzden canlı yayın bildirimlerini kapatma yöntemlerini araştırmaktadır. Bizde bu yazımızda Instagram canlı yayın bildirimleri nasıl kapatılır sorusuna cevap arayacağız.

Instagram Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla, sosyal medya platformları arasında dikkat çekmeye devam eden Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra da gelişimine büyük bir hızla devam etmektedir. Canlı yayın özelliği kullanıma açılalı uzun bir süre olsa da kullanıcılar çok fazla bildirim aldıklarından şikâyet etmektedirler. Çok fazla hesabı takip eden kullanıcılar canlı yayın bildirimlerinden daha fazla mustarip olmakta ve bu duruma çözüm aramaktadırlar. Sizde aynı durumdaysanız canlı yayın bildirimlerini kapatma işlemini kolay uygulayabilirsiniz.

Canlı Yayın Bildirimini Kapatma

Instagram canlı yayın bildirimlerini kapatmak istediğinizde öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapmalı ve sağ üst köşede bulunan ayarlar bölümüne tıklamalısınız. Açılan sayfada bildirim ayarlarını görebilirsiniz. Bildirim ayarlarından canlı yayın seçeneğini kapalı konuma getirdiğinizde bir daha canlı yayın bildirimi almazsınız. Görüldüğü üzere oldukça basit olan bu yöntem sayesinde bir daha canlı yayın bildirimleri tarafından rahatsız edilmeyeceksiniz.

Akıllı Telefonlarda Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma

Akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasını kullanıyor ve canlı yayın bildirimlerini de kapatmak istiyorsanız, kullanacağınız yöntemde küçük değişiklikler olacaktır. Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapmalı ve profilinize geçmelisiniz. Profilinize girdikten sonra sağ üstte bulunan seçenekler bölümünü açmalı ve “Anında ilet bildirimleri” seçeneğine dokunmalısınız. Burada bulunan canlı yayın bildirimlerini kapalı duruma getirdiğinizde, bir daha canlı yayın bildirimi almayacaksınız. Yapılan bu işlemler yalnızca telefonunuz için geçerli değildir. Bilgisayardan ya da herhangi bir başka mobil cihazdan hesabınıza giriş yaptığınızda da ayarlarınız aynen korunacak olup, siz canlı yayın bildirimlerini açmadığınız sürece bildirim alamayacaksınız. Canlı yayın bildirimlerini açmak istediğinizde de aynı yolları izleyerek canlı yayın bildirimleri seçeneğini açık hale getirebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram’da Yeni Popülarite Drone ile Çekilen Fotoğraflar

Instagram canlı yayın bildirimlerini kapatma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma
4.4 (88.09%) 47 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram E-posta Adresi Zaten Kullanılmakta Hatası ve Çözümü başlıklı makalemizde instagram e-posta adresi zaten kullanılmakta hatası ve instagram e-posta hatası hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube