Sosyal Medya,

Instagram Bad Request 400 Hatası Nedir, Nasıl Çözülür?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram Bad Request 400 Hatası

    • 1.1 Instagram Bad Request 400 Hatası Nasıl Çözülür?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram ilk yayınlandığı günden beri hesapların güvenliğine önem vermektedir. Bu nedenle birçok güvenlik özelliği geliştirmiş ve kullanıcılarının hizmetine sunmuştur. Son dönemde gelen güvenlik yeniliklerinden biri de iki faktörlü doğrulama özelliğidir. Bu özellik sayesinde Instagram hesapları daha güvenli bir hale gelmektedir. Fakat bu özelliğin gelmesiyle bazı kullanıcılar Instagram Bad Request 400 hatası almaya başladı. Bu yazımızda bu hatanın kaynağını ve nasıl çözülebileceğini birlikte inceleyeceğiz.

Instagram Bad Request 400 Hatası

Instagram’ın getirdiği iki faktörlü doğrulama özelliği güvenliğimizi arttırmış olsa da bazı sorunlara neden oldu. Bu sorunların başında da Instagram Bad Request 400 hatası gelmektedir. Birçok kullanıcı hesabına girdiği anda bu hatayı almakta ve bu durumdan rahatsız olmaktadır. Bu hatayı alıyorsanız en büyük nedeni kullanılan iki faktörlü doğrulama özelliğidir. Bu hatanın nedeni genellikle Instagram şifresinin başkalarına verilmesidir. Şifrenizi bilen birisi Instagram’a direk olarak giriş yaparsa iki faktörlü doğrulama özelliğine takılır ve bu da sizi Instagram Bad Request 400 hatası ile baş başa bırakır. Öncelikle asıl çözüme geçmeden bu sorunla karşılaşmak istemiyorsanız şifrenizi başkalarıyla paylaşmamanız gerektiğini belirtelim.

Instagram Bad Request 400 Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram Bad Request 400 hatasından kurtulmak için tek yapmanız gereken bir süre beklemektir. Bu hata ekrana geldikten bir süre sonra kendiliğinden kaybolacaktır. Fakat bu hatayla tekrar karşılaşmak istemiyorsanız hemen şifrenizi değiştirin ve kimseyle paylaşmayın. Başkalarıyla şifrenizi paylaşmaktan vazgeçemiyorsanız en iyi çözüm iki faktörlü doğrulamayı kaldırmak olacaktır. Bu hatanın son çözüm kısmına gelecek olursak, Instagram’da izin verdiğiniz uygulamalara göz atınız. Instagram’da takipçi ya da beğeni kasmak için izin verdiğiniz uygulamalar sürekli hesabınıza erişim sağlamaya çalışıyor olabilir. Bu uygulamalar yüzünden de bad request 400 hatasını alırsınız. Bu nedenle farklı uygulamalara verilen izinleri kaldırmalısınız.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Üzerinden Instagram Bağlantısını Kaldırma

Instagram Bad Request 400 hatası nedir, nasıl çözülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Bad Request 400 Hatası Nedir, Nasıl Çözülür?İçeriğimize oy verebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Instagram Sahte Hesaplar başlıklı makalemizde instagram fake hesaplardan korunma ve Instagram sahte hesaplar hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube