Sosyal Medya,

Instagram Apple’ın En Popüler Uygulamaları Arasında

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Uygulamalar Arasında Sosyal Medya Uygulamaları Lider
  • 2 Facebook Uygulamaları Zirveye Sahip

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram Apple’ın En Popüler uygulamarı arasında..Yeni yıl için artık sadece sayılı günlerin kaldığı bir gerçek. Tabi yeni yıla kısa bir süre kalmasıyla beraber hemen her sene olduğu gibi bu senede teknoloji dünyasında en çok konuşulan ve öne çıkan ürünleri bir bir duyurulmaya başlandı. Teknoloji alanında yılın ilk verileri ise ilk olarak teknoloji firmaları tarafından yayınlandı. Asus, Samsung, Google derken 2016 yılının kendisi açısında en iyisi listesini açıklayan teknoloji devlerinden birisi de Apple oldu. Yeni yıla girmemize sayılı günler kala Apple bu sene için öncelikle ürünleri hakkında en iyi listesini açıkladı.  En popüler ürünün bir miktar düşüş yaşamasına rağmen yine yeni iPhone serisi yani iPhone 7 olduğunu belirtelim. Bunun dışında ürün bazında listede yer alan bir diğer ürün ise yine markanın akıllı saatleri olarak bilinen Apple Watch serisi olmuştu.

Uygulamalar Arasında Sosyal Medya Uygulamaları Lider

Apple’ın 2016 yılı için yayınladığı listede sadece ürünlerde yer almıyor. Bunun dışında ürünlere ek olarak Apple’ın işletim sistemleri olan iOS, MacOS, OSX gibi işletim sistemlerinde de en çok kullanılan en çok tercih edilen uygulamalar listesi de yayınlandı. İlk olarak en çok ilgi gören uygulamaların yayınlandı. En çok indirilen uygulamalar listesinde birinci olan uygulama ise kısa süre önce Facebook tarafından engellenen Prisma uygulaması oldu. Sosyal medyada yapay zeka ile beraber resim düzenleme uygulaması olarak dikkat çeken Prisma’nın Facebook engellinden sonra listedeki yerinin değişeceğinin düşünülmesine karşın en popüler uygulamalarda da Prisma’nın yer aldığını belirtelim. Instagram Apple’ın En Popüler uygulama olması beklenen bir gelişme olsa da dikkat çekti.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Çılgınlığı Boyut Değiştirdi

Bunun dışında en popüler uygulamalara bakacak olursak listenin ilk sıralarında ise yine her sene olduğu gibi sosyal medya uygulamalarının yer alıyor. Apple tarafından açıklanan liste ile beraber WhatsApp uygulamasının birinci olduğu da açıklandı. WhatsApp uygulamasını ise Facebook takip etti.

Facebook Uygulamaları Zirveye Sahip

WhatsApp ve Facebook Apple listesinde ilk iki sırayı aldı. Bir diğer uygulama ise yine Facebook çatısı altında çalışan Instagram uygulaması oldu. Listeye 4.sıradan giren Instagram oldu.  Hem anlık mesajlaşma uygulamalarıyla hem de sosyal medya uygulamalarıyla Facebook’un Apple’ın en çok kullanılan uygulaması olduğu da ortaya çıktı. Apple’ın listesinde yer alan detaylara bakacak olursak Facebook’un dışında en popülerler listesinde zaten genel olarak sosyal medya uygulamalarının da etkisi oldukça fazla. En popüler uygulamalar listesinde ilk 6 hatta ilk 7’nin sosyal medya uygulaması olması da aslında durumun en büyük özeti.

https://www.instatakipci.com/

Instagram Apple’ın En Popüler Uygulamaları Arasında
4.5 (89.96%) 281 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Yanlış Mail Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizde instagram, Instagram mail gelmeme ve Instagram Yanlış Mail hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube