Sosyal Medya,

Instagram Aktiflik Oranı Yeniden Artmaya Başladı

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Facebook’un En İyi Yatırımı Instagram
  • 2 Kullanıcı Sayısı 800 Milyona Ulaştı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram aktiflik oranı son güncelleme ile yeniden yükselmeye başladı. İlk olarak tasarımda yapılan güncellemeler ile sistem değişikliğine giden Instagram çok daha sade logosuyla uzun süre konuşulmuştu. Bununla beraber birçok teknik konuda da değişiklik yapan Instagram, son olarak ise güncellemelerinin nasıl işe yaradığını göstermek için resmi blog hesabından uygulamanın son kullanıcı sayıları açıklanmıştı. Yapılan açıklamayla birlikte Instagram’ın mevcut kullanıcı sayısı 500 milyon olarak açıklanmıştı. Bir yıldan kısa bir süre içerisinde 100 milyon gibi bir kullanıcı sayısı artışı sağlayan Instagram, aynı zamanda günlük ziyaretçi paylaşımını da 300 milyon olarak açıklamıştı.

Tüm bu açıklamalar Instagram’ın zaferi olarak gözlense de aslında işin arka perdesinde Instagram’ın hala sıkıntılar yaşadığı da ortaya çıkmıştı. Instagram’a oldukça yakın olan bazı kaynaklardan gelen bilgilerle beraber tüm bu rakamlara rağmen Instagram’ın kullanıcı aktifliğinin bir hayli azaldığının da haberi gelmişti. Beğeni ve yorum oranlarında ciddi düşüşler yaşadığı belirtilen Instagram’ın bu sorunu çözebilmek için de yeni güncellemeler hazırladığını duymuştuk. Fakat henüz yeni güncellemeler yayınlanmadan önce Instagram’ın bu konuda yapmış olduğu çalışmaların başarıya ulaştığı haberleri gelmeye başladı. Gelen haberlerle beraber artık aktiflik oranlarının %5-10 arasında yeniden artmaya başladığı belirtildi. Yine Instagram’a yakın kaynaklar tarafından gelen bilgilere bakacak olursak aktiflik oranları zamanla artmaya da devam ediyor. Fakat son dönemde kaybedilen aktifliğin ne kadarının geri kazanıldığı konusunda şuan için bir açıklama olmadığını da belirtelim.

Facebook’un En İyi Yatırımı Instagram

Facebook tarihi boyunca en iyi yatırımı Instagram uygulamasını bünyesine katarak yaptı. Satın alma gerçekleştiği sırada sadece 50 milyon gibi bir kullanıcısı olan Instagram satın alma işleminden sonra ise çok kısa bir süre içerisinde 400 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. İlk etapta eleştirilen ve aldığı kararın yanlış olduğu söylenen Facebook’un da yaptığı girişimin ne kadar yerinde olduğu böylece ortaya çıkmış oldu. Alınan tüm bu verilerin son dönemde ki yükselişi de net bir şekilde ortaya çıkardığını söylemek mümkün. Son anket çalışmasından ve uygulama verilerinden yararlanarak yapılan açıklamada Instagram’ın sadece iki yıllık bir süre içerisinde iki katına çıkan aktif kullanıcı sayısı olduğu açıklandı.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Kullanıcı Sayısı Artış Miktarını Açıklandı

Çin hariç yapılan değerlendirmeler sonucunda Instagram’ın 2 yıl öncesine kadar sadece yüzde 8 gibi bir oranla aktif kullanıcısına sahip. Instagram 2 yıl sonra yani 2015 yılında ise bu oranı yüzde 13 rakamına çıkardı. Sahte kullanıcıları temizlemesine ve neredeyse 50 milyon hesabı silmesine rağmen kullanıcı sayısını arttırmayı başaran Instagram, başarısını giderek arttırmaya da devam ediyor. Artan kullanıcı sayılarıyla beraber Instagram’ın etkinliğinin de artmaya başladığını söyleyebiliriz. Yakın zaman içerisinde bu konuda kullanıcıları bilgilendirmek için yazılı açıklamalarda yapan Instagram’ın yükselişinin ne kadar süre boyunca devam edeceği de merak konusu. Zira böyle devam edecek olursa Instagram’ın yakın zamanda zirveye oturacağı kesin.

Kullanıcı Sayısı 800 Milyona Ulaştı

Sosyal medya fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, güncel kullanıcı sayısı ile ilgili resmi açıklamada bulundu. Son açıklamaya göre Instagram, New York’da yaptığı açıklamada aylık aktif kullanıcı sayısının 800 milyon kişiye ulaştığını duyurdu. Instagram, geçtiğimiz Nisan ayında aylık 600 milyon aktif kullanıcı sayısına sahipti. Bu rakam zamanla 700 şimdi de 800 milyona ulaştı. Facebook’un bünyesinde bulunan Instagram, 5 ay içerisinde aylık aktif kullanıcı sayısını 100 milyon arttırdı.Sosyal medyadaki aktifliği, özellikle facebook tarafından satın alınmasıyla hızlanan Instagram, kesintisiz son zamanların en popüler uygulamaları başında yer alıyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/oto-yorum

Instagram Aktiflik Oranı Yeniden Artmaya Başladı
4.5 (89.21%) 76 votes


Bir önceki yazımız olan Pokemon GO Instagram Gündeminde başlıklı makalemizde Pokemon GO, Pokemon GO çılgınlığı ve Pokemon GO indirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube