Sosyal Medya,

Instagram 3D Touch Nasıl Aktif Olarak Kullanılır?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Instagram 3D Touch Özelliğini Tüm Cihazlara Sağlıyor Mu?
  • 2 Instagram Yeni Dokunmatik Teknolojisi

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Klasik bir iOS özelliği olarak bilinse de artık Force Touch ya da Instagram 3D Touch Android cihazlar içinde gündemde olan bir teknoloji ürünüdür. Günümüzde Instagram kullanıcıları 3D Touch ile fotoğraflar arası geçişi maksimum sürate ulaştırmayı başarıyor. Üstelik bunu hem Android hem de iOS cephesinde etkin olarak kullanma şansına sahip oluyoruz. Bildiğiniz gibi özelliğin teknik olarak amacı ekranı açmadan bir ön izleme modülü oluşturmaktır. Akış ekranında ya da keşfet kısmında gezdiğinizi varsayarsanız ufak karelerde birçok fotoğraf olduğunu görürsünüz.

3D Touch Instagram profillerinin eklediği bu paylaşımların ufak ön izleme görüntülerini tam ekran olarak görmenizi sağlamaktadır. Bunu başarabilmek için ilginizi çeken fotoğrafın üzerine gelerek biraz daha sertçe ve daha uzun süre basılı tutmanız yeterlidir. Birçok iOS işletim sistemi kullanıcısı yıllardır alternatif seçenekler içinde bu özelliği kullandığı için fazlasıyla hakim oldukları özelliği kullanıyorlar. Çoğunlukla Instagram 3D Touch kullanımı ile ilgili soru işaretleri Android kullanıcılarından kaynaklanıyor. Android cihazlarda da bu yıl yayınlanan güncellemeyle birlikte özellik kullanıma açıldı. Uygulamanın güncel olması ise en önemli etkenlerin başında geliyor.

Instagram 3D Touch Özelliğini Tüm Cihazlara Sağlıyor Mu?

Aslında Instagram 3D Touch özelliğini iOS ve Android işletim sistemleri için entegre bir biçimde uygulamanın son sürümüyle sundu. Fakat bunun için uygulama kadar mobil cihazınızın yazılımsal anlamdaki durumu da önem taşıyor. Bildiğiniz gibi birçok mobil cihaz işletim sistemlerinin güncellemelerini kısmi olarak alıyor. Bazı cihazlar yeni sürüm çıktığı gibi alıyor olsa da özellikle amiral gemisi olarak nitelendirilmeyen modellerin çoğunluğu eski sürümü kullanmaya devam ediyor. Bu cihazlar için Instagram 3D Touch çalışmıyor olabilir. Aplikasyondan ziyade cihazın güncellemeleriyle ve donanımsal yapısıyla alakalı bir durum olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bunun dışında sorunsuz olarak Android 5.0 Lollipop, Android 6.0 Marshemellow ve Android 7.0 Nougat ve ara paketlerini almış olan cihazların 3D Touch ile Instagram keyfini sürebileceklerini hatırlatalım. Aynı şekilde iOS için zaten stok özelliklerden birisi olarak gelen Force Touch hemen tüm cihazlarda aktif olarak bulunuyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Türk Hava Yolları Pilotu Bengü Gül Yalabıyık Instagram Paylaşımları

Apple akıllı telefonlar kategorisinde sürekli yeni ürünler çıkarmaya başladı. En büyük rakibi olan Samsung sürekli yeni serisini tanıtırken Apple’da Iphone serisine sürekli bir yenisini eklemeye başladı. Bu noktada Apple’ın son bombası ise Iphone 6 oldu. Eski telefonlarına göre çok daha başarılı bir telefon ortaya koyan şimdi ise Iphone 6S ile aynı rengi yakalamak istiyor. Genelge S serisi ile pek farklı bir yeniliği getirmeyen Iphone bu sene bir değişikliğe imza atacak. S serisi yeni cihazda bu sene 3D Touch özelliği yer alacak. 3 boyutlu tıklama özeliği olarak nitelendirilen Touch desteği üstelik birçok uygulama için de yayınlanacak.

Instagram Yeni Dokunmatik Teknolojisi

Bu uygulamalar içerisinde en çok dikkati çeken ise Instagram oldu. Zira yeni dokunmatik teknolojisi en çok Instagram ve benzeri uygulamalara etki ediyor. Yeni uygulama sayesinde artık kullanıcılar tek bir dokunma hareketiyle profilini gezdiği kullanıcının tüm resimlerini bir metraj olarak görüntüleyebilecek. Bunun yanında sadece Instagram butonuna basarak resimlerini paylaşmanız mümkün hale getiriliyor. Bu yeni teknolojiyle yakın zamanda piyasaya çıkmaya hazırlanan yeni Iphone şimdiden beğeni toplamaya başladı. Büyük bir kitleye hitap etmese de hatırı sayılır bir kullanıcı tabanı olan Iphone için Instagram’ın bu desteğinin de epey büyük bir artısı da olacağı kesin. Zira bu sayede kullanıcılar çok daha basit yollar ile çok daha fazla kişiye ulaşabilecek.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/facebook/post-fotograf-begeni

Instagram 3D Touch Nasıl Aktif Olarak Kullanılır?
4.5 (90.42%) 382 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Yoruma Kişi Etiketlemek başlıklı makalemizde Instagram yorumlarına kişi ekleme ve Instagram yorumunda kişiyi etiketlemek hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube