Sosyal Medya,

Hikayeler Özelliği Instagram’ı Uçurdu

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

6.yılına girdiği şu günlerde sosyal medyanın zirvelerinde yer almaya başlayan Instagram her geçen gün yeni bir haber ile gündeme geliyor. Instagram son dönemde daha çok Hikayeler Özelliği ile beraber gündeme geliyor. Geçtiğimiz aylarda yayınladığı büyük güncellemesi ile ise bir anda sosyal medyanın en çok konuşulan uygulaması haline gelmişti. Zira Instagram söz konusu güncelleme ile beraber aslında Snapchat tarafından kullanılan bir diğer özellik olan Hikayeler Özelliği ni uygulamaya dahil etmişti. Resimlerin hikayesi özelliği olarak bilinen ve resimlerle bir nevi kolay oluşturmaya imkan veren özelliğin Instagram’a dahil edilmesi ise bir süre Instagram’ın alay konusu olmasına neden olmuştu.

Birçok kullanıcı Instagram’ın bu hamlesi konusunda Instagram’ı eleştiriyordu. Fakat söz konusu özellik hakkında yapılan son açıklama durumu tam tersine çevirdi. Zira yapılan açıklama ile beraber Instagram’ın Hikayeler Özelliği ile beraber adeta uçuşa geçtiği de açıklandı. Zaten 500 milyon aylık kullanıcı sayısının üzerine çıkan Instagram’ın resimlerin hikayesi özelliği ise rekora gidiyor. Yapılan açıklamaya göre Instagram üzerinden bu yeni özellikle yapılan paylaşım sayısı 100 milyon aktif paylaşım sayılarını geçmeye başladı. En çok paylaşım yapılan türlerden biri olmaya başlayan resimlerin hikayesi özelliğinin Instagram’a ekstra bir güç kattığı da kesin. Bundan sonraki dönemlerde Instagram’ın resimlerin hikayesi özelliği ile daha ne gibi başarılar elde edeceği de merak konusu.

https://www.instatakipci.com/

Hikayeler Özelliği Instagram’ı Uçurdu
4.4 (88.77%) 171 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Gönderileri Twitter Hesabında Paylaşılır Mı? başlıklı makalemizde instagram, Instagram ayarlar ve Instagram gönderi hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Bade İşçil Aldığı Radikal Kararını Açıkladı