Sosyal Medya,

Google’dan Yeni Fotoğraf Uygulaması

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Fotoğraf paylaşımı denildiğinde akla ilk olarak artık sosyal medya geliyor. Eski sistemlerde kullanılan fotoğraf filmleri bunun yanında fotoğrafların baskı olarak alınabiliyor olması yerine artık neredeyse tamamen dijital fotoğrafçılık kullanılıyor. Akıllı telefonların oldukça yüksek fotoğraf deneyimi sunması, buna ek olarak depolama konusunda da ekstra birçok çözüm sunulması haliyle dijital fotoğrafçılığı verilen önemi arttırmaya başladı. Tabi bu teknoloji son 10 yıl içerisinde yaygınlaşan bir teknoloji. Google’dan Yeni Fotoğraf Uygulaması geliyor.

Yani eski dönemlerden kalan fotoğraf baskılarının ve baskı tipi fotoğrafların hala kullanıldığını da biliyoruz. Baskı tipi fotoğraflarda ise yaşanan sorun bu fotoğrafların dijital ortama aktarılması oluyor. Zira dijital ortama aktarılmadan Instagram, Twitter gibi sosyal medya uygulamalarından bu fotoğrafları paylaşmanız pek mümkün olmuyor.

Google Baskı Fotoğraflarını Dijitale Çevirecek

Bu noktada ise internetin devlerinden biri olan Google beklenen adımı attı. Google’dan Yeni Fotoğraf Uygulaması haberi geldi. Allo, Duo gibi kendi geliştirdiği sosyal medya uygulamaları ile beraber son dönemde uygulanma alanına daha fazla önem göstermeye başlayan Google, geçtiğimiz günlerde de baskı fotoğrafların dijitale çevrilmesini sağlayacak yeni bir uygulama geliştirdi. PhotoScan ismi verilen uygulama ile beraber saniyeler içerisinde baskı fotoğraflarınızı programla beraber çekebiliyorsunuz. Program ise fotoğrafı doğrudan düzenleyerek tıpkı dijital makine ile çekilmiş bir fotoğrafa dönüştürüyor. Bu işlemden sonra baskı tipi fotoğraflarda doğrudan sosyal medya üzerinden paylaşılabilecek fotoğraf düzenine geliyor. Dijital fotoğraf teknolojisi için oldukça olumlu sonuçlar vereceği düşünülen Google’ın yeni uygulamasının ne kadar ilgi göreceği ise merak konusu.

https://www.instatakipci.com/

Google’dan Yeni Fotoğraf Uygulaması
4.5 (89.66%) 443 votes


Bir önceki yazımız olan Google’dan Android İçin Instagram Hamlesi başlıklı makalemizde Android Instagram, Android Instagram hesabı ve Google Android hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Uygulaması 1 Milyar İndirme Aldı