Sosyal Medya,

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Facebook’a Videolar Nasıl Yüklenir?

    • 1.1 Facebook videolar oynatılamıyor sorunu Çözümü

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Facebook günümüzün en popüler sosyal medya platformu olmakla beraber en çok kullanıcıya sahip ağıdır da aynı zamanda. Bu anlamda insanlar fotoğraf ve video paylaşımını ilk önce Facebook üzerinde yapıyorlardı. Fotoğraf ve video paylaşımları hala Facebook üzerinden popülaritesini sürdürmekle beraber, sosyal medya ağları ve onların problemleri her zaman olmuştur. Bu anlamda Facebook kullanıcıları için ilk zamanlardan bu yana en sık karşılaşılan problemlerden birisi de Facebook videolar oynatılamıyor problemidir. Bu anlamda yazımızın devamında bu konuyu detaylandıracağız ve çözüm önerilerini sunacağız.

Facebook’a Videolar Nasıl Yüklenir?

Öncelikle Facebook üzerinden herhangi bir paylaşım yapabilmek için bir Facebook hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer yöneticisi olduğunuz bir sayfada değil de kendi sayfanız üzerinde bir paylaşım yapacaksanız ana sayfanızda en üst kısımda yer alan ne düşünüyorsun bölümünün hemen altında yer alan fotoğraf veya video paylaşma butonuna tıklamanız gerekmektedir. Burada gerekli adımları izleyerek videonuzu yükleyebilirsiniz. Videonuzu yükledikten sonra kullanıcılardan genellikle Facebook videolar oynatılamıyor sorunu gelmektedir ve Facebook videolar oynatılamıyor için çözüm önerileri aranmaktadır. Bu anlamda çözüm önerilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Facebook videolar oynatılamıyor sorunu Çözümü

Facebook videolar oynatılamıyor sorunu genellikle kullanıcıların kullandıkları ağ bağlantılarının yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. İnternet hızı düşük olan kullanıcılar en çok bu sorunu yaşayan kullanıcılardır. Bazen internet donabilmekte ve Facebook videolar oynatılamıyor ile karşılaşılabilmektedir. Bu anlamda modeminizi resetleyebilir veya yeniden açıp kapatarak bu soruna geçici bir çözüm bulabilirsiniz. Facebook videolar oynatılamıyor genellikle Facebook’un alt yapısından değil kullanıcıların sahip olduğu ağ yetersizliğinden gelmektedir. Dolayısıyla internet markanızı değiştirebilir ya da operatörlerinizle iletişime geçerek ağ hızınızı yükseltmelerini talep edebilirsiniz. Bu sorunun en temel çözümü bu şekilde olabilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Johnny Depp Instagram Mesajı

Facebook videolar oynatılamıyor sorunu nasıl çözülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook grup üyesi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?
5 (100%) 1 vote


Bir önceki yazımız olan Instagram Hikaye Çözünürlüğü Nasıl Ayarlanır? başlıklı makalemizde instagram hikaye boyutu ve instagram hikaye çözünürlüğü hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube