Sosyal Medya,

Facebook ve Instagram Tek Bir Uygulamada Birleşiyor

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Sayfa Yöneticisi Uygulaması Nedir? (Pages Manager)
  • 2 Kullanıcıların Gelecekteki Beklentileri Neler?
  • 3 Tek Bir Uygulama Üzerinden Bütün Sosyal Medya Hesaplarını Kontrol Etmek

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 3 Dakika

Facebook’un bildiğiniz gibi Sayfa Yöneticisi uygulaması var. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar Facebook sayfalarını daha kolay bir şekilde kontrol ediyor. Yeni güncelleme ile birlikte Facebook Sayfa Yöneticisi uygulamasına Instagram ve Messenger’da eklenecek. Yani Facebook ve Instagram Tek Bir Uygulamada Birleşiyor.

Facebook Instagram’ı 2012 yılında 1 milyar dolara satın aldıktan sonra çoğu kullanıcının düşüncesi iki platformun da birleşeceği yönündeydi. Ama günümüzde baktığımız zaman bir gönderiyi her iki uygulama da paylaşmanın dışında bağlantılarının olmadığını görüyoruz. Facebook Instagram’dan bağımsız bir şekilde yoluna devam ediyor. Ancak Sayfa Yöneticisi uygulamasıyla üç platformun bir araya getirilecek olması gelecekte de bu yakınlaşmanın daha ileri boyuta taşınabileceğinin haberini bizlere veriyor.

Sayfa Yöneticisi Uygulaması Nedir? (Pages Manager)

Sayfa Yöneticisi uygulaması sayesinde kullanıcılar Facebook sayfalarına gelen uyarı, bildirim ve mesajları görebiliyor. Facebook kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan bu uygulamadan Mark Zuckerberg Instagram kullanıcıları da yararlansın istiyor ki uygulamaya bu tarz bir yenilik getiriyor.

Facebook kullanıcılarının oldukça beğendiği Sayfa Yöneticisi uygulamasına gelecek güncelleme ile Messenger, Instagram ve Facebook uygulamaları arasında geçiş yapmadan görüşmelerimiz ve yorumlarımızı rahatça yapabileceğiz. Facebook ve Instagram Tek Bir Uygulamada Birleşiyor olacak.

Ayrıca bu uygulama ile Facebook, Messenger ve Instagram sayfalarına gelen bildirimleri ayrı ayrı sekmeler altında görüntüleyebileceksiniz. İsterseniz “All” yani hepsi başlığı altında da tüm bildirimleri görmeniz mümkün olacak. Yani kullanıcılar Instagram ve Facebook’daki etkileşimlerini daha etkili bir biçimde takip edebilecekler.

Adminler içinde gayet güzel bir yenilik. Adminler kendileriyle iletişim halinde olan müşterilerin Instagram ve Facebook hesaplarına anında erişebilecek. Sık sık etkileşim halinde olan kullanıcıları ise işaretleyebilecekler. Bu işaretlemeyi “önemli” veya “devamlı müşteri” şeklinde yapabileceksiniz. Aynı zamanda uygulamam ile artık hiçbir detay gözden kaçmayacak.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hikaye Süreleri İçin Düzenleme Yapılacak Mı?

Kullanıcıların Gelecekteki Beklentileri Neler?

Uzun bir zamandan sonra bir gönderiyi her iki uygulamada da paylaşmanın dışında bir birliktelik içine girecek olan Facebook ile Instagram’dan kullanıcılarda beklenti içine girdiler.

Sayfa Yöneticisi uygulamasıyla kullanıcılarla etkileşim bir üst boyuta taşınacak. Bununla birlikte kullanıcılar Sayfa Yöneticisinde içerik paylaşımı özelliğinin de gelmesini bekliyorlar. 2012 yılından sonra ilk defa ciddi bir biçimde Facebook ve Instagram bir araya geliyor. Kullanıcılar bu birlikteliğin büyüyüp daha güzel şeylerin de çıkabileceğini düşünüyorlar. Bakalım ilerleyen zamanlarda bu birliktelik büyüyecek mi hep birlikte göreceğiz.

Tek Bir Uygulama Üzerinden Bütün Sosyal Medya Hesaplarını Kontrol Etmek

Aslında Sayfa Yöneticisi uygulaması bunun başlangıcı olabilir. Bu gelecek güncelleme bile sadece etkileşim açısından iyi olsa da, böyle bir şeyin güncellemenin gelmesi hem Facebook hem de Instagram kullanıcılarını heyecanlandırıyor.

Eğer bir sonraki güncelleme de içerik paylaşımıyla ilgili olursa çok fazla ses getireceği kesin. WhatsApp uygulamasının neden Sayfa Yöneticisi kısmına dâhil edilmediğini bilmiyoruz. Büyük ihtimal WhatsApp’ın, bir sosyal medya uygulaması görülmek yerine bir mesajlaşma servisi olarak görülmesinin etkisi vardır.

Facebook Sayfa Yöneticisi özelliğini kullanan kullanıcılar gelecek haftalar içerisinde kademeli olarak bu yeni özelliği deneyimlemeye başlayabilecekler. Kullanıcılar açısından büyük rahatlık sağlayacak bu özelliği merakla bekliyoruz.

https://www.instatakipci.com/

Facebook ve Instagram Tek Bir Uygulamada Birleşiyor
4.4 (88.65%) 215 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram’a Bir Dizi Yeni Özellik Geliyor başlıklı makalemizde canlı yayın, instagram ve Instagram canlı video hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube