Sosyal Medya,

Facebook Türkçe Ayarlanamıyor Sorunu Ve Çözümleri 2019  (Çözüldü)

PaylaşTweetle

İçindekiler

 • 1 Facebook Türkçe ayarlanmıyor sorunu ve çözüm yolu

  • 1.1 Mobil uygulama üzerinden Facebook dil ayarı yapma
  • 1.2 Web site üzerinden Facebook dil ayarı yapma
 • 2 Tüm adımları uyguladım ama Facebook Türkçe ayarlanmıyor
 • 3 Ekstra yöntem

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 4 Dakika

Hem mesajlaşma üzerine kendini geliştiren hem de paylaşım odaklı olan, popüler uygulamalardan bir tanesi. Zamanla büyüyerek Instagram gibi büyük bir ismin de sahibi oldu. Bu kadar iyi bir izlenim oluştururken, zaman zaman sorunlar meydana gelebiliyor. Her zaman olmasa bile bazen Facebook’ta da can sıkıcı bir hal alıyor. Bu sorunlardan bir tanesi Facebook Türkçe ayarlanmıyor sorunu.

Bu sorun özellikle, uygulamaların güncellemesi sonrasında daha sık görülüyor. Güncelleme sonrasında dil bir anda değişiyor. Çoğunuz bu durumla karşılaşmışsınızdır. Facebook uygulamasının resmi dili İngilizce’dir. Bu nedenle dil değişimi genel olarak Türkçe’den İngilizce’ye olmaktadır. Tabi başka nedenlerden kaynaklıysa, farklı dillere de geçiş olabilir. Bu yazıda Facebook Türkçe ayarlama ayarları nasıl yapılır, adım adım göstereceğiz. Bu sorundan kurtulmak için, yazıyı sonuna kadar okumanız işlevsel olacaktır.

Facebook Türkçe ayarlanmıyor sorunu ve çözüm yolu

Facebook Türkçe ayarlanmıyor sorunu öncelikli olarak, Android cihazlarda görülmektedir. Bu sorunun çözümü oldukça basit. Hem mobil uygulama üzerinden hem de web site üzerinden nasıl ayarlanacağı noktasında, aşamaları adım adım göstereceğiz. O zaman vakit kaybetmeden başlayalım.

Mobil uygulama üzerinden Facebook dil ayarı yapma

 • Mobil uygulama üzerinden dil ayarını yapabilmek için, hesap bilgilerinizi kullanarak uygulamaya giriş yapın.
 • Facebook ana sayfasına geldiğinizde, sağ üst köşede bulunan alt alta üç çizgi şeklindeki simgeye tıklayın. Bu hesabınız için gerekli olan bir çok bilgiyi, size gösterecek olan bölümdür.
 • Karşınıza çıkan ekranda, aşağıya doğru ekranı kaydırın. Ayarlar ve gizlilik bölümünü göreceksiniz. Bu bölümüne tıklayın. Sonraki aşama olarak, ayarlar butonuna tıklayın.
 • Karşınıza ayarlar kapsamında bir çok bilgi çıkacak. İlk kısımda yer alan hesap ayarları içindeki ‘’dil’’ bölümüne gelin.
 • Burada karşınıza bir çok dil çıkacak. Bu kısımda büyük ihtimalle, uygulamanız hangi dil olarak görünüyorsa, o dil işaretlidir. Buradaki dillerin hepsinin başındaki tik işaretini kaldırın. Türkçe dilini bulun ve sadece burayı işaretleyin. İşaretleme sonrası kaydet dedikten sonra işlem tamamlanmıştır. Artık ayarlar bölümünden, dil Türkçe olarak düzenlenmiştir.

Web site üzerinden Facebook dil ayarı yapma

Yukarıda, uygulama üzerinden Facebook Türkçe ayarlanmıyor sorununu nasıl çözeceğinizi gösterdik. Eğer isterseniz, web site üzerinden de bu ayarları yapabilirsiniz. Adım adım web site üzerinden Facebook dil sorunu çözümünü yapma:

 • Bu işlemi web site üzerinden yapacağınız için, ilk olarak masa üstünden Facebook’u bulun. Hesap bilgilerinizle giriş yapın.

 

 • Facebook ana ekranında, sağ üst köşede yer alan simgeye tıklayın. (Alt alta üç çizgi)

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Artık Instagram Verilerini De Kullanmaya Başladı

 • Çıkan bölümde, ekranı aşağı doğru kaydırın. En aşağılarda ‘’ayarlar ve gizlilik’’ bölümü yer alıyor. Buraya tıklayıp, oradan çıkan ekranda ‘’ayarlar’’ seçeneğine tıklayın.
 • Ayarlar kısmına giriş yaptığınızda, karşınıza ‘’dil’’ seçeneği çıkacak. Buraya girin. Burada küçük bir bilgi verelim. Eğer Facebook, İngilizce’ye dönmüşse burada dil yerine language yazacaktır. Bu kısımda ilk bölme, hesabı hangi dilde kullanmak istediğinizi soruyor. Burada ilk bölüme tıklamanız gerekiyor.

 

 • Dil ya da language butonuna bastığınızda karşınıza, bir çok dil seçeneği çıkacak. Bunlar arasında Türkçe dilini bularak işaretleyin. Ve sonrasında kaydet dediğiniz zaman işlem tamam. Eğer sorun ayarlardan kaynaklı ise bu aşamaları adım adım uyguladıktan sonra Facebook Türkçe ayarlanmıyor sorunu çözülecektir.

Yukarıda da dediğimiz gibi sorun ayarlardan kaynaklı ise, bu işlemler sonucunda kolayca çözülecektir. Eğer vpn, dns ayarları ile oynadıysanız sorun buradan çözülmez. çünkü siz kendinizi farklı ülkede gibi göstermiş oluyorsunuz. Böyle bir işlem yapmadıysanız, kolay bir şekilde sorun çözülecektir.

Hatırlatma: Bu adımlar, kökten bir çözüm değildir. Hiçbir zaman kökten çözümü yoktur. Dil sorunuyla her karşılaştığınızda, bu adımları tekrardan uygulamanız gerekmektedir. Bu şekilde sorun giderilmiş olacaktır.

Tüm adımları uyguladım ama Facebook Türkçe ayarlanmıyor

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sorun bazen ayarlardan kaynaklı olmuyor. Tüm adımları uygulamanıza rağmen sorun çözülmediyse, yapmanız gereken uygulamayı telefondan kaldırmak. Telefondan kaldırdıktan sonra, tekrar yüklediğinizde büyük ihtimalle sorun çözülmüş olacaktır.

Eğer telefon ayarlarında vpm, dns ayarlarında sorun varsa bunu bir telefoncuya düzelttirmenizde fayda var. Ayarları tekrar Türkiye yaptıktan sonra, uygulamayı yeniden indirdiğinizde sorun çözülecektir.

Ekstra yöntem

Tüm adımları uyguladınız ama, Facebook Türkçe ayarlanmıyor   sorunu çözülmüyor. Bunun için son bir yönteme değinelim. İnternet üzerinden m.facebook.com adresine, hesap bilgilerinizle giriş yapın. Web site için bahsettiğimiz Facebook dil ayarı yapma yöntemlerini, aynı şekilde burada da uygulayın. Son çare olarak, sorunun çözülmesi gerekiyor.

Sorun hala çözülmediyse, Facebook ile irtibata geçerek sorunu belirtmeniz gerekiyor. Onlardan kaynaklı bir sorun olabilir. Sorunun çözümü için size gereken yardımı yapacaklardır.

Bu yazıda Facebook Türkçe ayarlama sorunu ile ilgili gerekli bilgilere değindik. Artık nasıl çözüleceğini biliyorsunuz.

Umarım yazımız, sorununuzun çözümü için faydalı olmuştur. Sağlıcakla kalın.

 

 

Facebook Türkçe Ayarlanamıyor Sorunu Ve Çözümleri 2019  (Çözüldü)
4.9 (97.5%) 8 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Üzerinde Postların Ekran Görüntüsü Alınırsa Bildirim Gider Mi? 2019 başlıklı makalemizde instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube