Sosyal Medya,

Facebook Snapchat Yarışı nı Kızıştırıyor

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal medyanın dev uygulamalarından biri olan Facebook artık sadece bir sosyal medya uygulaması değil. Bunun aynında artık Facebook, tam anlamıyla dünyanın en çok gelire sahip olan şirketlerinden de birisi. Hal böyle olunca uygulamanın attığı hemen her adımda haber niteliği taşımakta. Zaten Facebook’un hemen hemen aldığı her karar da bir şekilde çok kısa bir süre içerisinde gündem olmayı başarıyor. Facebook Snapchat Yarışı kızışıyor…

Bu şekilde artık son dönemin en popüler uygulamalarından biri olan Facebook’un elde ettiği bu popülariteyi yeni nesil sosyal medya uygulamaları geçmek için büyük bir çaba sarf etmekte. Facebook ise bu uygulamaların çabasını başarısız kılmak için ise sürekli yeni çalışmalar yaparak uygulamayı yeni nesle uygun hale getirdiğini de söylemek gerekiyor. Gerek tasarım değişiklikleri gerekse de uygulamaya eklenen yeni özelliklerle beraber çok daha ilgi çeken bir uygulama haline gelen Facebook son dönemde ise bir başka popüler sosyal medya uygulaması Snapchat ile sıkı bir yarışın içerisine girmişti.

İlk olarak Snapchat’i satın almak isteyen Facebook, bunu başaramayınca sürekli uygulamanın özelliklerini kendi uygulamalarına güncelleme olarak getirmeye başladı. Bu noktada ilk olarak Instagram’a uzun süredir Snapchat üzerinde kullanılan resimlerin hikayesi özelliği eklenmişti. Resimlerin hikayesi özelliğinin Instagram’a eklenmesinin hemen ardından ise Snapchat uygulamasında kullanılan yüz değiştirme efektleri de Facebook ve Instagram’a dahil edilmişti. Facebook Snapchat Yarışı böyle başlamıştı.

Tüm bunlarla beraber Facebook’un şimdilerde söz konusu güncellemenin tamamen önüne geçmek için çok kapsamlı bir çalışma yaptığı da ortaya çıktı.

Yeni Bir Uygulama Geliyor

Facebook tarafından yapılan açıklama ile beraber Snapchat özelliklerinin neredeyse tamamını barındıran yeni bir uygulama geliştirmeye başladı. Bu noktada uygulamanın adı Flash olarak iddia edilirken yeni sosyal medya uygulamasının Snapchat’i geride bırakması için ise ekstra birçok özelliğe de sahip olacağı düşünülüyor. Şu an için tüm özellikleri bilinmeyen uygulamanın yayın tarihi için de Facebook tarafından yapılan bir açıklama yok. Fakat Facebook tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak iki sosyal medya arasındaki yarış daha da kızışacak gibi. En azından Facebook’un bunun için çalıştığı kesin.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Gelecek Hedeflerini Açıkladı

https://www.instatakipci.com/

Facebook Snapchat Yarışı nı Kızıştırıyor
4.5 (90.04%) 486 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Video Görüntüleme Sayılarını Arttırmak başlıklı makalemizde Instagram beğeni, Instagram gündem ve Instagram video hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube