Sosyal Medya,

Facebook sayfasında yorum engelleme nasıl yapılır?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Facebook Sayfasında Yorum Engelleme

    • 1.1 Sayfa Moderasyonu

      • 1.1.1 Facebook Yorum Sansürleme

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Facebook’ta paylaşımlarımızın beğenilmesi, güzel yorumların gelmesi hepimizin istediği bir şeydir. Fakat bazı durumlarda işler istediğimiz gibi gitmiyor. Özellikle bir sayfa yöneticisiyseniz konularınızın altına reklam, küfür, hakaret, gibi yorumlar gelebiliyor. Bu da sayfanızın kalitesini düşürüp, kullanıcıların sizin sayfanızdan,  alternatif sayfalara yönelmesine neden oluyor. Peki, bunun önüne geçebilir miyiz, Facebook sayfasında yorum engelleme nasıl yapılır? Bugün bu soruların cevaplarını arayacağız.

Facebook Sayfasında Yorum Engelleme

Facebook’un eski sürümlerinde kişisel sayfalarınızda “yorum yapmayı kaldır” seçeneği bulunuyordu. Fakat nedeni bilinmez, Facebook geçen yıllarda bu özelliği hem kişisel sayfalardan hem de kurumsal sayfalardan kaldırdı. Her ne kadar neden yapıldığı hakkında bilgi olmasa da, Facebook’un bu özelliği bazı dolandırıcılık ve sahtekârlıkların önüne geçmek için kaldırdığını düşünüyoruz. Özellikle son yıllarda artan sahte ünlü sayfaları, bahis sayfaları, ürün sayfaları gibi kullanıcıyı yanıltmaya yönelik içerikler üreten kişilerin önüne geçmeye çalışıyor olabilirler. Peki, buna rağmen sayfanızdan Facebook sayfasında yorum engelleme işlemini nasıl yapabilirsiniz?

Sayfa Moderasyonu

Yukarıdaki paragraflarda da belirttiğimiz gibi artık Facebook sayfasında yorum engelleme işlemi yapılamıyor. Bunun için sayfa yöneticilerine alternatif bir yol olan “sayfa moderasyonu” bölümünden istenmeyen sözcükleri nasıl engelleyeceklerini detaylıca anlatacağız.

Facebook Yorum Sansürleme

Bu işlem için ilk olarak sayfamızın “Ayarlar” kısmına tıklıyoruz.

Hemen ardından “Genel” sekmesine tıklıyoruz.

Bu sayfada bulunan “sayfa moderasyonu” kısmından engellenmesini istediğiniz sözcükleri virgül işareti ile ayırarak yazabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra engelli sözcüklerden biri kullanıldığında yorum spam olarak işaretlenir ve yönetici bu yorumu onaylayabilir ya da silebilir. Aynı zamanda “sayfa moderasyonu” sekmesinin hemen altında bulunan “küfür filtresi” özelliğini de aktif ederseniz ektili biçimde engelleme yapmış olursunuz. Bu şekilde Facebook sayfasında yorum engelleme işlemini kısıtlıda olsa uygulayabiliyoruz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Prisma Uygulaması Artık İnternetsiz Çalışacak

Facebook sayfasında yorum engelleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook takipçi satın alma ve Facebook sayfa beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook sayfasında yorum engelleme nasıl yapılır?
5 (100%) 1 vote


Bir önceki yazımız olan Instagramı Doğru Kullanmak başlıklı makalemizde doğru instagram kullanımının önemi ve instagramı doğru kullanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube