Sosyal Medya,

Facebook Sayfası Nasıl Açılır?

PaylaşTweetle

İçindekiler

 • 1 Facebook Sayfası Açma

  • 1.1 Facebook Ne İşe Yarar?

   • 1.1.1 Facebook Nasıl Kullanılır?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Günümüzde, küçükten büyüğe birçok insanın tercih ettiği Facebook, sosyal ağların en popüler ve vazgeçilmez olanıdır diyebiliriz.

Facebook Sayfası Açma

 1. Adım- Facebook sayfası oluşturmadan önce, Facebook’a giriş yapmalısınız. Eğer, Facebook üyeliğiniz yoksa üye olmalısınız.
 2. Adım- Sayfa oluştur bağlantısını bulmalısınız. Facebook, sitesinde ‘’sayfa oluştur’’ yazısını zaman tüneli kısmının en altında mümkündür bulmanız.
 3. Adım:- Sayfa kategorileri: Sayfa oluşturma ekranını açtığınız zaman farklı kategoriler bulunmaktadır. Sayfanıza uygun seçeneği bularak ufak bir inceleme yapabilirsiniz.
 4. Adım- Kategori seçimi: Seçeneklere göz attıktan sonra sayfanız için uygun gördüğünüz kategori ve alt basamakları seçebilirsiniz.
 5. Adım-Profil fotoğrafı ekleme: Sayfaya uygun profil fotoğrafı seçimi yapmalısınız.
 6. Adım-Sayfa hakkında bilgi: Profil fotoğrafını belirledikten sonra sayfanın hakkında kısa bir bilgilendirme yazısı ve sayfa türüne göre diğer bilgileri ekleyerek ‘’ Bilgileri Kaydet’’ butonuna basmalısınız.
 7. Adım-7. Adım son adımdır ve son adımda Facebook Sayfası oluşmuş olacaktır.

Facebook sayfası, açtıktan sonra yenilikleri ve gelişmeleri duvar bölümünüzde paylaşabilirsiniz. Sizi ‘’beğenen’’ kişilerle birliktelik oluşturabilme ihtimaliniz bulunmaktadır. Facebook sayfası; fotoğraf, video paylaşımı, etkinliklerin duyurulması, anketlerin düzenlenmesi açısından çok etkilidir. Ayrıca; Facebook sayfası bölümünde FBML uygulamasını kullanarak şirketiniz için yeni menü başlıkları oluşturup bu sayfada kendi belirlediğiniz şekilde sunumlarda yapabilirsiniz. Facebook sayfası, banner kullanımı, kampanyaların duyurulması gibi konularda da önemli esneklik sağlayarak sol kolonun etkili kullanımıyla sayfanın görsel yapısı da canlanmaktadır.

Facebook Ne İşe Yarar?

Facebook’un amacı; kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurarak bilgiler paylaşmasıdır. Facebook’ta;  fotoğraflarınızı, videolarınızı ve yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Kendi adınıza açmış olduğunuz bir hesapla, kendi kurduğunuz topluluk ya da grupla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Örneğin; edebiyatı çok seviyorsunuz ve yakından ilgileniyorsunuz, edebiyatla ilgili bir sayfa oluşturabilirsiniz. İş ve eğitim yönünden de son derece önemli bir yere sahip olmakla birlikte, Facebook’ ta işinizle ilgili ya da okulunuzla ilgili topluluklara da üye olup gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Ceren Kaplakaslan Rafet El Roman’ın Kardeşinden Şok Tepki

Facebook Nasıl Kullanılır?

Facebook’a girebilmek için mail adresi gereklidir. Mail adresinizin yanı sıra telefon numaranızla da giriş yapabilme ihtimaliniz bulunmaktadır. Üye olurken, kendi adınızı ve kendinizle ilgili bilgileri kullanmanızda fayda olacaktır. Şayet sizinle aynı isimi kullanan biri olduğunda, tanıdıklarınızı sizin adınız yanı sıra okulunuzu, yaşadığınız yeri, işinizi arayarak bulabilirler. Profil fotoğrafınızı, gönderileri, hakkınızdaki bilgileri tamamen kapatabilir, sadece arkadaş listenizdekilere de açık yapabilir ya da herkese açık yapabilirsiniz. Sizi rahatsız eden ya da sevmediğiniz biri olduğu takdirde engelleyebilirsiniz. Böylece sizi bir daha rahatsız edemez hiçbir paylaşımınızı göremeyecektir. Ayrıca, kişi listenizdeki arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz. Arkadaşınız olmayanlarla da mesajlaşabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta arkadaş listesinde olmayan kişilerin mesajları diğer kutusuna düşmesidir.

Facebook sayfası nasıl açılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğeni satın alma ve Facebook sayfa takipçisi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Sayfası Nasıl Açılır?
5 (100%) 1 vote


Bir önceki yazımız olan Facebook Messenger Güvenli mi? başlıklı makalemizde facebook messenger güvenlik ve messenger güvenlik sorunları hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube