Sosyal Medya,

Facebook Keşfet Akışı Ortaya Çıktı

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Facebook, güncellemelerine bu kez Facebook Keşfet Akışı sistemi ile devam ediyor. Uygulamanın aktifliğini arttırmak adına atılan önemli adımlardan biri olarak gösterebileceğimiz yeni sistemin, en az Instagram keşfet özelliği kadar çok konuşulacağını da söylemek mümkün. Yeni özelliğin standart keşfet bölümlerinden de bir hayli farklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Şimdilerde yayına girmesi gündemde olan yeni keşfet özelliğinin, detayları da açıklanmış durumda. Peki, Facebook Keşfet Akışı sistemi ne? Ne zaman yayınlanacak? Kullanıcılara ne gibi artılar sunacak? Instagram ile aynı aktiflik yakalanabilecek mi? Soruları cevaplayalım.

Facebook Keşfet Akışı Geliyor

Sistemin ne işe yaradığından başlayalım. Öncelikle ana nede Facebook aktifliğini arttırmak ve kullanıcıların daha fazla etkileşim içerisinde olmasını sağlamak. Bunun için oluşturulan keşfet bölümü, kullanıcılara arkadaşlarının ya da sürekli gezdikleri profillerin değil herkese açık profillerinde önerilmesini sağlayacak. Bu şekilde herkese açık olan tüm profillerin kullanıcılara önerildiği ve daha renkli bir sosyal medya deneyimi elde edildiğini göreceğiz. Tabii ki bu sistem gelişi güzel çalışmayacak.

Bu sistemde kullanıcıların gezdikleri sayfalar ve alışkanlıkları ön plana çıkarılacak. Kullanıcı deneyimlerine göre ilgi alanlarıyla uyumlu olan sayfaların Facebook Keşfet Akışı üzerinden kullanıcılara sunulması sağlanacak. Yapay zeka sistemi kullanılarak oluşturulacak olan Facebook Keşfet Akışı, popüler akışlarında sunulmasını sağlayacak. Diyelim ki bir arkadaşınız bir video beğendi ve video genel olarak sosyal medyada oldukça ilgi çekiyor. Bu durumda video keşfet bölümünde size de önerilecek. Benzeri durumlarda geçerli. Facebook Keşfet Akışı üzerinden arkadaşlarınızın ve gruplarınızın en çok beğendiği sayfalar veya paylaşımlarında önerilerle sunulduğunu göreceksiniz.

Bilinmesi gereken son nokta ise tüm bunların bir etiket sistemi ile beraber sunulacağı. Mesela bir gönderi paylaşıldığı zaman ve bu gönderi size önerildiği zaman, size neden böyle bir öneri yapıldığını gösteren bir etiketleme sunulacak. Mesela paylaşım arkadaşlarınız arasında popüler olduğu için size önerilmişse size de nedeni belirten bir etiket sunulacak. Şu an için denemelerinin tamamlanmaya başladığı ve yavaş yavaş güncellemenin dağıtıma çıkacağı da açıklanan bilgiler arasında. Hem web hem de mobil sürüm üzerinde Facebook Keşfet Akışı özelliğini göreceğiz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Çoklu Hesap Güncellemesi

Facebook Keşfet Akışı Ortaya Çıktı
2.5 (50%) 2 votes


Bir önceki yazımız olan iOS 11.0.3 Sürümünde Instagram Sorunu İddiası başlıklı makalemizde Instagram sorunları, iOS 11.0.3 ve iOS 11.0.3 instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube