Sosyal Medya,

Facebook Kayıt Olma Hesap Açma 2019 Resimli Anlatım Güncel

PaylaşTweetle

İçindekiler

 • 1 Web site üzerinden Facebook kayıt olma işlemi nasıl yapılır?
 • 2 Mobil uygulama ile Facebook’a kayıt olma

  • 2.1 Şifre
  • 2.2 Kalan Bilgiler
 • 3 Facebook kayıt olma işlemi tamamlandıktan sonra ne yapılır?
 • 4 Sonuç

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 5 Dakika

Mesajlaşma ve paylaşım konusunda öncü sosyal medya uygulamalarından bir tanesi de Facebook. Yaklaşık olarak bir buçuk milyarlık bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Her geçen gün takipçi sayısını arttırmaya devam ediyor. Bu yazıda Facebook kayıt olma işlemi nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Web site üzerinden Facebook kayıt olma işlemi nasıl yapılır?

Facebook ailesine katılmak için kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt hakkında karışıklığı gidermek için, her adımı resimli olarak anlatmaya çalıştık. Kayıt aşamaları:

 • İlk olarak masa üstü üzerinden Facebook’a giriş yapın. Ana sayfasına gelin.
 • Ekranın sağ bölmesinde hesap aç adı altında bir alan bulunmaktadır. Buraya gelin. Sizden bazı bilgiler istenecek. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmaya özen gösterin. Bu alanda verdiğiniz bilgiler doğru olursa daha iyi olur. Ancak doğru bilgi girmemeniz durumunda da, verdiğiniz bilgileri unutmamanız önemlidir.

(Bazen bu bilgilerle onaylama isteyebiliyor. Bu nedenle unutmamanız gerekir. Özellikle ad ve soyad bölümünü kesinlikle doğru girin. Facebook bazen onaylama için kimlik fotoğrafı isteyebiliyor. Adınız başkaysa sorun olacaktır.)

 • Bu e-posta adresinin güncel olması oldukça önemlidir. Sizden mail üzerinden onay istendiğinde, hesabınıza girmeniz gerekecektir. Bu nedenle bu kısımda şifresini bildiğiniz bir adres kullanmaya özen gösterin.
 • Cep telefonu bölümüne, erişiminizin olduğu bir numara girmeniz daha doğrudur. Onaylama geldiğinde, telefona ulaşabilir olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda cep telefonumu başkaları görür nedeniyle tereddüt yaşamayın. Sadece ben olarak göründüğünde, sizin dışınızda hiç kimse görmeyecektir.
 • Doğum tarihinizi girin. Buraya doğru bilgi girmekten ziyade, unutmayacağınız bir bilgi girmeye özen gösterin.
 • Cinsiyetinizi seçin.
 • Bu bilgilerin hepsini doğru bir şekilde girdikten sonra, son kısımda hesap aç butonu yer alıyor. Bu butona tıklayın. Tebrikler! Artık sizin de bir Facebook hesabınız var.
 • Bu aşamadan sonra sıra geldi bu hesabı doğrulamaya. Facebook güvenlik ilkelerine, üst düzeyde önem verdiği için doğrulama onayını yapmaktadır. Bu onaylama için size iki seçenek sunulur.
 • Cep telefonu ya da e-posta adresi ile doğrulama yapabilmeniz mümkün. Cep telefonuna gelen kodu, istenen bölmeye yazın. E-posta ile doğrulama yapacaksanız, bu adrese gelen doğrulama linkine tıklayın. Bu linke tıkladığınızda, doğrulama otomatik olarak yapılmış olacaktır.

 

Mobil uygulama ile Facebook’a kayıt olma

Yukarıda web sitesi ile, Facebook kayıt olma işlemi hakkında bilgi verildi. Aynı işlemleri, mobil uygulama üzerinden de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Mobil uygulama ile Facebook’a kayıt olma adım adım :

 

 • İlk olarak Facebook mobil uygulamasına girin. Bu ekranda en alt bölümde ‘’hesap oluştur’’ butonu yer alıyor. Bu butona tıklayarak yeni hesap açma işlemini başlatın.
 • Burada cep telefonu ya da e-posta ile kayıt olabilme imkanınız var. Ancak cep telefonu veriyorsanız bunun güncel ve erişilebilir olması gerekiyor. Kayıt sonrası gerekli olan kodlar ya da mesajlar, bu cep telefonu numarasına gelecektir. Aynı şekilde cep telefonu ile kayıt olmak istemezseniz, Facebook’a e-posta aracılığı ile kayıt olma şansınız var. Bunun için doğru ve şifresini bildiğiniz bir adres yazmanız gerekli. Bu adrese gelen doğrulama linkine tıklamadan, Facebook hesap açma işleminiz tamamlanmaz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Twitter Spam Mesajlar Nasıl Engellenir?

 

 • Yukarıdaki kısmı doğru bir şekilde yaptıktan sonra, sizden ad soyadı bilgileri istenecek. Bu bilgileri doğru vermeniz olası bir doğrulama için oldukça önemli. İleride kimlik fotoğrafı ile bir doğrulama istendiğinde, ad ve soyadın yanlış olması sorun çıkarabilir.

Şifre

 • Geldik şifre kısmına. Bu kısım bundan sonra hesabınıza giriş yaparken kullanacağınız şifre. Bu nedenle akılda kalıcı olmasına ve herkesin kolay bir şekilde bilemeyeceği bir şifre bulun. Bu hesabınızın güvende kalması için oldukça önemlidir. Gerekirse şifrenizi bir yere not alın.

Kalan Bilgiler

 • Doğum tarihi kısmını da doldurmanız gerekiyor. Bu kısımdaki bilgiyi doğru verip vermemekten ziyade, unutmamak önemlidir. Bu nedenle buraya yazdığınız doğum tarihini unutmamaya özen gösterin.
 • Facebook kayıt olma adımları içerisinde bu bölümde cinsiyetinizi işaretleyeceksiniz. Cinsiyeti işaretledikten sonra, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
 • Artık bitmek üzere. Yukarıdaki adımların hepsini doğru bir şekilde uyguladıysanız ekranda ‘’hesap oluşturuluyor’’ şeklinde bir yazı görürsünüz. Bu yazı tamamlanana kadar beklemeniz gerekecek.

 

 • Yukarıdaki işlemleri sırasıyla yaptıysanız artık kayıt işlemi tamam demektir. Bundan sonra hesap doğrulama işlemini tamamladıktan sonra, hesabınızı gönül rahatlığıyla kullanabileceksiniz. Bu doğrulama kodu için cep telefonunuzu seçerseniz, telefona bir kod gelecek. Bu kodu kayıt ekranda istenen alana yazmanız gerekiyor. Doğru bir şekilde yazdığınızda, onaylanma süreci tamamlanmış olacaktır. Doğrulamayı e-posta ile istediyseniz adresinize giriş yapın. Facebook tarafından doğrulama linki gönderilmiş olacak. bu linke tıkladığınızda, onaylanma süreci otomatik olarak tamamlanmış olacak.

 

NOT: Bazen doğrulama kodu isteseniz bile gelmeyebiliyor. Bu gibi durumlarda, bahsettiğimiz doğrulama kodu adımlarını tekrarlayın. Mutlaka birinde gelecektir. Artık hem web site hem de mobil uygulama üzerinden Facebook’a nasıl kayıt olunur sorusunun cevabını öğrendiniz. Bu kullanıcı adı ve şifrenizle, istediğiniz yerden kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Facebook kayıt olma işlemi tamamlandıktan sonra ne yapılır?

Facebook uygulaması üzerinden mesajlaşma, arkadaşlarınızı bulma ya da paylaşım yapma gibi bir çok imkandan faydalanabilirsiniz. Aynı şekilde arkadaşlarınızı bulup, onlarla grup oluşturabilirsiniz. Anket ya da etkinlik oluşturarak insanları özel günlerinize davet edebilirsiniz. Ve bunun gibi bir çok hizmet mevcut. Gördüğünüz gibi bir çok işlemi yapabilme olanağınız var.

Facebook kayıt olma süreci tamamlandıktan sonra, cep telefonu ya da e-mail üzerinden arkadaş önerisi isteyebilirsiniz. Ya da arkadaşlarınızın isimlerini aratarak onları bulup ekleyebilirsiniz.

Facebook açmanın bir çok nedeni bulunmaktadır. Kişisel olarak kullanma ve arkadaşları bulma olabilir. Ya da e-ticaret sayfası kapsamında insanlara hizmet sunabilirsiniz. Bu gibi durumlarda beğenilerin ve etkileşimlerin önemi oldukça fazladır. Beğeni sayınız az olursa ve etkileşim olmasını isterseniz, bizimle iletişime geçip paketlerimiz hakkında detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

Sonuç

Bu yazıyı okuduğunuza göre, artık Facebook hesabının nasıl açılacağını öğrenmiş bulunuyoruz. Sonraki yazımızda tekrar görüşmek üzere.

 

Facebook Kayıt Olma Hesap Açma 2019 Resimli Anlatım Güncel
5 (100%) 2 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Gizli Kapalı Hesabın İçerisini Görmek 2019 (Çözüldü) başlıklı makalemizde instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube