Sosyal Medya,

Facebook İçin Yeni Bir Tehlike

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Günümüzde sosyal medya kullanımı artık çok kolaylaştı. Kullanıcı sayısının her gün yükseldiği sosyal medyada Facebook için yeni bir tehlike oluşmaya başladı. Eskiden sosyal medya uygulamalarını kullanmak içinde mutlaka bir bilgisayara ve sabit bir internet bağlantısına ihtiyacınız oluyordu. Şimdilerde ise akıllı telefonlarla beraber istediğiniz her hangi bir yerden her hangi bir şekilde sosyal medya hesaplarınızı kontrol edebiliyorsunuz. Tabi bu durum sosyal medyanın iletişim alanında da kullanılan bir araç olarak kullanılmasını sağladı. Haliyle iletişim masrafları da bir hayli düştü. Çok daha konforlu iletişimi çok daha ucuz sistemlerle elde edebilmek tabi ki büyük ayrıcalık olarak dikkat çekiyor.

Fakat sosyal medyayla beraber birçok sorununda geldiğini söylemek gerekiyor. Özellikle güvenlik sorunları sosyal medya uygulamalarına kullanıcıların her daim temkinli yaklaşmasını gerektiriyor. Nitekim hemen her gün yeni bir tehlike ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu noktada en son tehlikenin de dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Facebook üzerinde ortaya çıktığını belirtelim. Ortaya çıkan yeni güvenlik açığı hackerların mesajlaşma sırasında sizin konuşmanıza girmesine olanak sağlıyor. Konuşmanıza giren hackerlar karşı taraftan mesaj gelmiş gibi size mesaj atabiliyor ya da mesaj içeriğiniz değiştirile biliniyor. Bu noktada ise konuşma sırasında size bir kod gönderiliyor. Gönderilen bu kod mesajında hack saldırısına uğradığını ve sayfada yer alan bağlantıya gelen kodu göndermeniz isteniyor. Siz bu işlemi yaptığınızda ise tüm sosyal medya hesap bilgileriniz ele geçiriliyor. Facebook ise bu konuda kullanıcılara kesin uyarılar yayınladı.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/oto-yorum

Facebook İçin Yeni Bir Tehlike
4.4 (88.97%) 484 votes


Bir önceki yazımız olan Sahte Hesap Mağduru Şener Şen başlıklı makalemizde Şener Şen, Şener Şen Instagram ve Şener Şen sahte hesap davası hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Kim Kardashian Instagram Paylaşımı Sosyal Medyayı Salladı