Sosyal Medya,

Facebook Hikayesi Telefona Nasıl Kaydedilir?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Facebook Hikayesi Özelliği Nedir?

    • 1.1 Facebook Hikayesi Nasıl Oluşturulur?

      • 1.1.1 Facebook Hikayemi Telefona Nasıl Kaydedebilirim?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 3 Dakika

Facebook sosyal medya ağında en çok kullanıcısı olan platformlardan bir tanesidir. Bu anlamda kurulduğu ilk günden bu yana hızla gelişip yenilenmekte ve kendi kendisine pek çok özellik entegre etmektedir. Bu özelliklerden bir tanesi de Facebook hikayesi özelliğidir. Bu anlamda sizlerle Facebook hikayeleri özelliği hakkında bilgileri paylaşacağız ve kullanıcıların bu hikayeler ile ilgili merak ettiği konulardan birisi olan Facebook hikayesini telefona kaydetme meselesi hakkında bilgi vereceğiz.

Facebook Hikayesi Özelliği Nedir?

Kullanıcılar Facebook profillerine eklemiş oldukları fotoğraflar ve videolar yanında hikayeler de ekleyebilmekte ve bu video ya da fotoğraftan oluşan hikayeler 24 saatlik bir süre sonra profilden kendiliğinden silinmektedir. Bu hikayeler Facebook kullanıcılarının arkadaşlarıyla paylaşılmasına imkan verse de ayrıca Facebook ya da Messenger kullanan herkesin görebileceği bir özelliği de bulunmaktadır. Hikayeler ayrıca arkadaşların ve herkes seçeneğinin yanında sizlerin seçtiği sadece belirli kişiler tarafından da görülebilecek şekilde düzenlenebilmektedir. Facebook hikayesi oluşturma hakkında detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Facebook Hikayesi Nasıl Oluşturulur?

Facebook hikayeleri oluşturabilmek için öncelikle ana sayfanıza gitmeniz gerekmektedir. Ana sayfanızın üst bölümünde hikayeler bölümü ile karşılaşacaksınız, arkadaşlarınızın yüklemiş olduğu hikayeleri görebildiğiniz listenin en başında sizin profil resminiz yer almaktadır. Profil resminizin hemen sağ alt kısmında, içerisinde artı işaretinin bulunduğu mavi bir yuvarlak buton göreceksiniz. Bu butona bastığınız zaman karşınıza kamera açılacaktır. Aynı ekrana ulaşmak için ayrıca bir seçenek de yine ana sayfanıza gelip herhangi bir yere tıklamadan ekranı sola kaydırmanızdır. Bu şekilde de kameraya erişebilirsiniz. Kamera kısmına eriştikten sonra aşağıda yer alan büyük yuvarlağa uzun basarak video çekebilir, kısa basarak fotoğraf çekebilirsiniz. Daha sonra çektiğiniz fotoğrafı veya videoyu ileri diyerek ya da kısa yol olarak yine alt kısımda en sağda bulunan artı butonuna basarak direkt olarak paylaşabilirsiniz.

Kullanıcıların çok severek kullandığı bir özellik haline gelen hikayeler özelliği ile Facebook kullanıcılarının en merak ettiği konulardan bir tanesi de bu hikayelerin telefonun kendi belleğine nasıl kaydedileceğidir. Nitekim kullanıcılar bu hikayelerin Facebook hesaplarında 24 saat sonra silineceğini fark etmeyerek kaydetmemiş olabilirler ve bu verilere erişimlerini kaybedebilmiş olabilirler. Bu yüzden direkt olarak hikayelerini kaydetmek istemektedirler. Bu anlamda sizlerle Facebook hikayesini telefona kaydetme özelliğini paylaşacağız.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Alp Kırşan Eşi Zeynep Kırşan’dan Duygusal Mesaj

Facebook Hikayemi Telefona Nasıl Kaydedebilirim?

Facebook hikayesini telefona kaydetme için 2 seçenek bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi hikayeyi oluşturduğunuz an henüz daha paylaşım olarak göndermeden önce kaydetmedir ve diğeri de paylaşımdan sonra kaydetmedir. Eğer çektiğiniz videoyu ya da fotoğrafı hikayenizde paylaşmadan önce kaydetmek istiyorsanız çekimden hemen sonra henüz hikayeyi paylaşmadan önce alt kısımda yer alan butonlardan ortada olan ok işaretine basarak kaydedebilirsiniz. Facebook hikayesini telefona kaydetme için ikinci bir seçenek de hikayeyi paylaştıktan sonra kaydetmektir. Bunun için de yapılması gereken; ana sayfada yer alan hikayeler bölümünde kendi resminizin üstüne basarak hikayenizi görüntülemenizdir. Hikayenizi görüntüledikten sonra Facebook hikayesini telefona kaydetme için sağ üst kısımda yan yana dizili üç tane nokta göreceksiniz. Yan yana dizilmiş bu üç noktaya bastığınız zaman karşınıza 3 tane seçenek çıkacaktır. Bunlardan ilki hikaye ayarlarını düzenle, diğeri görüntüyü kaydet ve diğeri de görüntüyü sil seçeneğidir. Facebook hikayesini telefona kaydetme için ortada bulunan görüntüyü kaydet seçeneğine basmanız gerekmektedir. Bu yukarıda bahsedilen işlemleri yaptıktan sonra hikayelerin telefonunuza kaydedildiğini göreceksiniz. Bu anlamda cihazınızda galerinize giderek görüntülere ulaşabilirsiniz. Sizlerin de görmüş olduğu gibi Facebook hikayesini telefona kaydetme adımları sanıldığının aksine birkaç saniyelik bir işlemdir ve yapması gerçekten çok kolaydır.

Facebook hikayesi telefona nasıl kaydedilir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook grup üyesi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook hikayesi telefona nasıl kaydedilir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Hikayesi Telefona Nasıl Kaydedilir?İçeriğimize oy verebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayeler Bölümü Nasıl Gizlenir? başlıklı makalemizde instagram hikayeler bölümü ve instagram hikayeleri gizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube