Sosyal Medya,

Facebook Hesap Çalma Nasıl Engellenir?

PaylaşTweetle

İçindekiler

 • 1 Facebook Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

  • 1.1 Facebook Hesap Güvenliği İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

   • 1.1.1 Facebook Hesap Bilgilerinin Korunması

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Facebook hesaplarının güvenliği kullanıcılar için son derece önemlidir. Çünkü burada kişisel bilgiler bulunur ve bundan dolayı Facebook hesap çalma yöntemlerine karşı bir dizi önlemin alınması söz konusudur.

Facebook Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

İnternetin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren sosyal medya platformlarına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan Facebook’un ülkemizde 40 milyondan fazla, dünyada ise yaklaşık 1,3 milyar kullanıcısı bulunur.

Facebook kullanıcılarının sayısının fazla olması kötü niyetli insanların buradan bir takım bilgiler elde etme isteği duymasına neden olur. Bu da hesap çalma anlamına gelir. Kötü niyetli kişiler Facebook hesaplarını çalmak için farklı yöntemler kullanır.

Bu yöntemlerden bazıları yanlış yönlendirme, bazıları deneme yanılma, bazıları ise sahte mailler şeklindedir. Kullanıcılar bu yöntemlere karşı dikkatli olduğu sürece hesaplarının çalınması neredeyse imkansızdır.

Facebook Hesap Güvenliği İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Facebook hesap çalma yöntemlerine karşı alınacak önlemler genel olarak şu şekildedir:

 • Öncelikle hesaplarda kullanılan şifrenin kimse tarafından tahmin edilemeyecek şekilde seçilmesi gerekir. Şifreler farklı karakterlerden oluşmalı ve uzun olmalıdır.
 • Mail adresi için de aynı şekilde şifre belirlenmelidir.
 • Farklı bir site ya da uygulama üzerinden Facebook’a giriş yapılmamalıdır. Bu site ya da uygulamalar güvenli olmayıp hesaplar için ciddi risk oluştururlar.
 • Facebook’tan gelen maillerin orijinal olduğundan emin olunması gerekir. Eğer emin olunamıyorsa mail üzerinden değil, Facebook üzerinden ayarlamalar yapılmalı ve gelen mail silinmelidir.
 • Herkese açık internet ağlarından olabildiğince uzak durulması gerekir.

Facebook Hesap Bilgilerinin Korunması

Facebook’a giriş için kullanılan mail adresi ve şifrenin farklı bir kişiyle paylaşılmaması çok önemlidir. Aksi durumda bu kişilerin hesabı çalma durumu meydana gelebilir. Ayrıca kullanıcı adı ve şifrenin zihinde saklanması ve bir kağıda yazılmaması da çok önemlidir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Çoklu Hesap Güncellemesi İlk Hata Haberi Geldi

Facebook hesap çalma nasıl engellenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook Türk sayfa beğenisi satın alma ve Facebook Türk takipçi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook hesap çalma nasıl engellenir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Hesap Çalma Nasıl Engellenir?
5 (100%) 1 vote


Bir önceki yazımız olan Instagram Kırpmadan Hikaye Atma başlıklı makalemizde instagram hikaye atma ve instagram kırpmadan hikaye yükleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube