Sosyal Medya,

Facebook Fotoğraf Çerçeveleri Güncellemesi Aldı

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Bir Snapchat Özelliği Daha Geldi
  • 2 Türkiye’ye Geldi Mi?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Facebook ile Snapchat arasındaki kıyasıya mücadele devam ediyor. Aslında olayın yani mücadelenin nereden başladığını herkes tarafından biliniyor artık. Zira iki sosyal medya uygulaması arasındaki rekabetin nedeni Facebook’un Snapchat’i satın almak istemesi ve uygulamayı satın alamamış olması. Facebook’un uygulamayı satın alamaması durumunda ise uygulama sürekli yayınladığı güncellemelerle beraber Snapchat’in ayrıcalıklı özellikleri uygulamaya dahil etmişti. Snapchat tarafından kullanılan uygulamaların bir bir Facebook tarafından kullanılmaya başlamasıyla beraber başka Instagram olmak üzere birçok güncellemenin de Snapchat özelliklerini barındırdığını da söylemek oluyor. Son olarak Facebook Fotoğraf Çerçeveleri özelliği geldi.

Bir Snapchat Özelliği Daha Geldi

Son olarak ise Facebook’un çerçeveler adını verdiği yeni bir güncelleme ile beraber uygulamaya bir başka Snapchat özelliği daha eklenmişti. Güncelleme sonrasında sadece belli hesaplar için kullanıma açılan çerçeveler özelliği sayesinde Facebook kullanıcılarının özel Facebook düzenleme aracını kullanarak kendi profil resimleri için istedikleri çerçeve yapısını oluşturmaları sağlanmıştı. Facebook Fotoğraf Çerçeveleri şimdilik beğeni topluyor.

İlk etapta sadece kurumsal hesaplar ve ünlü hesapları tarafından kullanılabilen sosyal medya uygulaması söz konusu özelliği ise sonunda tüm kullanıcılar için aktif hale getirdi. Artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilen çerçeve özelliğinin uygulamaya getirilmesiyle beraber Snapchat ile Facebook arasındaki yarışta biraz daha kızıştı. Zira Facebook’un uygulamanın hemen hemen tüm özelliklerini hem Facebook hem de Instagram uygulamasına getirmesi yarışı epey kızıştırdı.

Türkiye’ye Geldi Mi?

Yeni özellik için merak edilen bir diğer konu ise Facebook Fotoğraf Çerçeveleri güncellemesinin ülkemizde de kullanılabilme durumu oldu. İlk aşamada çerçeveler güncellemesinin ülkemizde kullanılmayacağını belirtelim bunun için yeni güncellemeleri beklemek gerekiyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Dizi Projesi

https://www.instatakipci.com/

Facebook Fotoğraf Çerçeveleri Güncellemesi Aldı
4.5 (89.48%) 443 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Apple’ın En Popüler Uygulamaları Arasında başlıklı makalemizde Apple 2016 en iyiler, Apple en iyiler ve Apple Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube