Sosyal Medya,

Facebook Bilinmeyen Özellikler

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Tüm Facebook Oturumlarını Kapatmak

    • 1.1 Beğendiniz Gönderileri Kaydetmek

      • 1.1.1 Profilinizi Başkasının Gözünden Görmek

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Artık genç yaşlı herkesin bir Facebook hesabı bulunmakta. Facebook bizim için artık olmazsa olmaz haline geldi. İçinde birçok özellik barındıran Facebook’un gizli özellikleri de bulunmakta. Bunlardan bazıları gerçekten işimize yarayabilecek veya işlemlerimizi hızlandırabilecek özellikler. Yazımızın ilerleyen kısmında Facebook bilinmeyen özellikler nelerdir, Nasıl kullanılır? Bunlara değineceğiz.

Tüm Facebook Oturumlarını Kapatmak

Bazen bir misafirliğe gittiğimizde veya evde bilgisayar başındayken Facebook oturumumuzu açık unutuyoruz. Bu çok can sıkıcı bir durum, özel mesajlarımız ve fotoğraflarımızın okunmasını, görülmesini istemeyiz. Bu sorunu çözmek için Facebook’un geliştirdiği çok pratik bir yöntemi var.

 Facebook bilinmeyen özellikler arasında en çok kullanacağınız bu yöntemi uygulamak için, öncelikle ana sayfanızın “Ayarlar” kısmından “Güvenlik Ayarları” sekmesine tıklıyoruz.

Daha sonra “Giriş Yaptığın Yer” bölümüne giriyoruz, burada karşımıza çıkan sayfada son giriş yaptığımız yerler görünüyor. Kapatmak istedikleriniz için “Oturumu Sonlandır” tuşuna basabilirsiniz.

Beğendiniz Gönderileri Kaydetmek

Facebook ana sayfasında dolaşırken bazı zamanlar karşımıza çok beğendiğimiz veya bilgi edindiğimiz bir gönderi çıkabilir, bu gönderilerden daha sonra da yararlanmak için Facebook bilinmeyen özellikler kısmında çok hoş bir özellik mevcut.

Beğendiğiniz gönderileri kaydetmek için, gönderilerin yanında bulunan üçgen işaretine tıklıyoruz. Açılan sekmede “Bağlantıyı Kaydet” butonuna tıklıyoruz, Facebook bizim için gönderiyi kaydediyor.

Daha sonra “Sık Kullanılanlar” bölümündeki “Kaydedilenler” kısmından gönderilere ulaşabilirsiniz.

Profilinizi Başkasının Gözünden Görmek

Profilinizdeki ayarları yapıyorsunuz ancak dışardan nasıl göründüğü konusunda fikir sahibi olamıyorsunuz. Bu durum için Facebook bilinmeyen özellikler kısmında kullanabileceğimiz bir özellik bulunuyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Kweuke Bir Şehri Karıştırdı

Profil sayfanızda kapak fotoğrafınızın sağ alt tarafında bulunan üç noktaya tıklayın, açılan bölümde “Başkasının Gözünden Gör” seçeneğini seçin. Artık profilinizi dışardan bir gözle görebilir ve bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde profilinizin durumunu daha sağlıklı değerlendirebilirsiniz.

Facebook bilinmeyen özellikler konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğeni satın alma ve Facebook sayfa takipçisi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Bilinmeyen Özelliklerİçeriğimize oy verebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Twitter’da Nasıl Reklam Verebilirim? başlıklı makalemizde twitter reklam aracı ve twitter reklam verme hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube