Sosyal Medya,

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Paylaşımı

PaylaşTweetle

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal medyanın ağır taşlarından biri haline gelen Instagram, günlük kullanım oranlarıyla şu an için en aktif uygulamalardan biri olmayı başardı. Instagram’ın bu başarısında en etkili olan nokta ise tabi ki uygulamanın güncellemelerle yeni bir şekle bürünmesi. Sadece son birkaç aylık dilime bakıp Instagram’ın yeni özelliklerini ele alacak olursak uygulama üzerinde hikayeler bölümü, canlı yayın bölümü, hareketli görüntü gönderme özelliği, kaybolan fotoğraflar ve daha birçok yönüyle beraber Instagam’ın sosyal medya uygulamalarından beklenen hemen her özelliği sunduğunu söyleyebiliriz.

Bunun dışında uygulamanın geçtiğimiz günlerde mobil sürümü için atılan adımları da bir hayli gündem olmuş durumda. Artık Instagram’da mobil web sitesi üzerinden de paylaşımlar yapmak mümkün. Hala ana web sitesi üzerinden paylaşım yapılamıyor olsa da bunun için de yeni yöntemler bulunuyor. Peki hiçbir program kullanmadan bilgisayardan Instagram fotoğraf paylaşımı için ne yapmak gerekiyor? Adım adım yeni yöntemleri ele alalım.

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Paylaşımı

Bu işlem için yapacağımız birkaç küçük adım var. Bu adımları yerine getirerek bilgisayarlarınızda bulunan herhangi bir fotoğrafı Instagram üzerinden paylaşmanız mümkün. Bunun için doğrudan Instagram web sürümü kullanmanız yeterli olacak. Hemen paylaşım aşamasına geçiş yapalım.

  • İlk adım Instagram resmi web sitesine girmek olacak. Instagram’ın resmi web sitesine girip buradan hesabınıza giriş yapmanız gerekecek.
  • Hesabınıza girdiğinizde Instagram web ekranı karşınıza gelecektir. Şimdi burada farklı bir sistem kullanımı yapacağız. Asıl önemli olan kısım burası.
  • Öncelikle sayfa üzerinden farenizin “sağ tuşuna basıp” ardından ise açılır menüden “incele” seçeneğini seçmeniz gerekecek. Bunun için klavye kısa yolları da kullanılabilir. Bir nevi öge inceleme sayfasını açmış olacağız. Bunun için “CTRL + SHIFT + C” kombinasyonunu yapmanız yeterli. Bu işlemde yine incele ögesini açacaktır.
  • Şimdi geçelim bir sonraki hamleye. İncele menüsünü açtığınızda sitenin tasarım ve kod penceresinin bulunduğu bir alan gelecek. Buradan üst kısımda menü seçenekleri göreceksiniz. “Elements” menüsünün hemen yanında yer alan dosya şeklinde simgeye tıklamanız gerekiyor. “Device Toolbar” adı verilen bu bölüme tıkladıktan sonra web sürümü bilgisayar üzerinden bir anda mobil sürüme dönüşüyor.

bilgisayardan Instagram fotoğraf paylaşımı yapma

Bu işlemden sonra görüntü mobil sürüm görüntüsüne dönüşecek. Bilgisayardan Instagram fotoğraf paylaşımı yapmak için tek yapmanız gereken mobil sürüm üzerinden yapıldığı gibi kamera simgesine dokunmak ve fotoğraflarınızı seçip paylaşım yapmak. Bu işlemin ardından kısa süre içerisinde paylaşımınızı gerçekleştirmeniz mümkün.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Windows 10 Mobile Desteği Bitti!

Bu işlemle birkaç adımda web sürüm üzerinden kolaylıkla paylaşım yapabiliyorsunuz. Fakat yine de Instagram’ın kısa süre sonra ana web sürüm içinde paylaşım özelliğini getirmesi bekleniyor. Yani bir süre sonra bu işlemlere de gerek kalmayacak gibi gözüküyor. Kısa süre sonra yayınlanması beklenen güncellemeye kadar bu sistemi kullanmak yeterli olacaktır.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/youtube/izlenme-satin-al

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Paylaşımı
4.5 (89.56%) 362 votes


Bir önceki yazımız olan Instagram Mobil Site Üzerinden Kullanımı Açık Hale Getirdi başlıklı makalemizde instagram mobil site, Instagram mobil site paylaşım ve instagram site paylaşımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube