Sosyal Medya,

Bilgisayarda Et İşareti Nasıl Yapılır? Et İşareti Hangi Tuşlarla Yapılır?

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Et “@” İşareti Hangi Tuşlar İle Nasıl Yapılır?
  • 2 et işareti nasıl yapılır mobil telefon?
  • 3 Et İşareti Mac Bilgisayarlarda Nasıl Yapılır?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Et “@” İşareti Hangi Tuşlar İle Nasıl Yapılır?

Bilgisayar kullanan ve özellikle e-posta adresi girilmesi gereken işlemler yapan herkesin karşılaştığı sorunlardan biri de klavyede et işareti yapmaktır. Q harfi üzerinde bulunan et işareti, üç tuşun birleşmesiyle yapıldığı için bilgisayar kullanan kişilerin bu konuda zorluk çektiği söylenebilir. Aslında et işareti yapmanın birden fazla yöntemi vardır. Bu yöntemlerden en birini bilerek et işareti kolayca yapılabilir.
Et işareti hangi tuşlar ile nasıl yapılır?

herkesin arama motorlarında sıkça çözüm aradığı sorunlardan biri olarak karşımıza çıkar.
Tuş kombinasyonları ile kolayca yapılabilen et işareti, ayrıca farklı metotlar kullanılarak da yapılabilmektedir. Şimdi bu sorunun cevabını vermeye çalışacak ve et işaretinin hangi yöntemlerle yapılabildiğini detaylı bir şekilde anlatacağız.

Et İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayarlarda et işaretinin farklı şekillerde yapılması mümkündür. Ancak Windows ve Mac bilgisayar üzerinde bu işareti yaparken farklı yöntemler izlenir. Bu nedenle öncelikle Windows için et işaretinin yapılışını anlatacak ve daha sonra da Mac bilgisayarlarda yapılışı hakkında bilgi vereceğiz.
Windows bilgisayarlarda et işareti yapmak için CTRL + ALT + Q tuşuna aynı anda basılması gerekir. Bunun yanında ALT GR + Q tuşu da aynı şekilde et işareti oluşturulmasını sağlar. Buradaki dikkat edilmesi gereken hangi tuş kombinasyonunun nerede kullanılması gerektiğidir. Bu konuyu biraz daha açarsak CTRL + ALT + Q tuş kombinasyon internet tarayıcılarında çalışır. Microsoft Word gibi kelime işlemcilerde bu tuş kombinasyonu ile et işareti yapılamaz. Ancak ALT GR + Q tuş kombinasyonuyla hem tarayıcılarda hem de Word üzerinde et işareti yapmak mümkündür.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Zerrin Tekindor Hacker Saldırısı İçin İlk Adımı Attı

et işareti nasıl yapılır mobil telefon?

Diğer yandan tuş kombinasyonları dışında biraz amatörce olsa da kopyala – yapıştır yöntemiyle de et işareti yapılabilir. Bunun için yapmanız gereken internet üzerinde et işareti geçen bir yer bulmanızdır. Hatta küçük bir tüyo vermek gerekirse eğer e-posta adresiniz açıksa adresinizde bulunan et işaretini kopyalayabilir ve daha sonra istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.
Buna alternatif başka bir yöntem ise et işaretini Word programından almaktır.

Word kelime işlemci programını açtığınızda üst kısımda yer alan Ekle menüsüne tıklayın ve daha sonra yine yukarıda yer alan menülerden en sağdaki Simge menüsüne tıklayın. Açılan pencerede et işaretini bulun ve pencerenin sağ alt bölümünde Ekle butonuna basarak belgeye ekleyin. Eklenen et işaretini kopyalayın ve istediğiniz yere yapıştırın.

Et İşareti Mac Bilgisayarlarda Nasıl Yapılır?

Genelde Windows bilgisayarlardan Mac bilgisayarlara geçen kullanıcılarda sık görülen bir problem et işaretinin yerinin nasıl yapıldığını bulamamaktır. Oysa ki Windows bilgisayarlarda ALT GR + Q tuş kombinasyonunun Mac bilgisayarlardaki karşılığı ALT OPTION + Q tuş kombinasyonu olarak karşımıza çıkar. İşte Mac bilgisayarlarda da et işareti yapmak bu kadar basittir.

https://www.instatakipci.com/

Bilgisayarda Et İşareti Nasıl Yapılır? Et İşareti Hangi Tuşlarla Yapılır?
5 (100%) 5 votes


Bir önceki yazımız olan en iyi slayt yapma programları hangisi? 2019 En iyi slayt yapma programları başlıklı makalemizde hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube